# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

FIFI

Unë jam Filloreta Raçi dhe po prezantohem për të vetmen arsye se jam akoma një artiste që nuk ka mundësi që të dëgjohet zëri ashtu si duhet… Muzika për mua është frymëmarrje, unë nëse nuk do të kisha kënduar edhe nuk do të kisha marrë pjesë në skenë, jam shumë e sigurt që nuk do të egzistoja. Karriera ime ka filluar nga mosha 14 vjeçare me pjesmarrjen në “Kosovarja këndon” (2009), pastaj kam marrë pjesë edhe në shumë talent show të tjerë e fesivale të këngës argëtuese, të cilat janë, “Albanians Got Talent”, “Top fest 7″,”Top Fest 9”, “The Voice of Albania”, “Odeon”, “Bëhu yll”, “Zëra hite ndër vite”, “Top Fest 11″. Sukseset më të mëdha i kam pasur në Odeon ku kam qenë finaliste si dhe kam marrë çmimin zëri më i mirë. Në “The Voice” kam shkuar deri në beteja, pastaj jam mundur nga një vokal shumë potent si ai i Lundrimit një djalë nga Dibra i cili ka qenë finalist i skuadrës së Sidit. Aty kam marrë pjesë me një duet shqip, i cili ende permendet dhe dëgjohet e po ashtu vlerësohet si dueti më i realizuar. Për pjesëmarrjen time në “The Voice”, kam marr telefonatë nga Top Channel dhe më kanë ftuar që të marrë pjesë, unë kam shkuar me vet faktin që më është dhënë një mundësi të dëgjohet zëri im. Ky kompeticion më ka bërë shumë të fortë e më ka dhënë shans që të ecë më tej, për të mos ndalë muzikën. Edhe pse nuk pata fatin të vazhdoj në fazën tjetër kam qënë e bekuar ta këndoj në duet këngën “Rrjedh në këngë e ligjërime”, po ashtu ndjehem e privilegjuar që kam qenë pjesë e skuadrës së Sidrit Bejlerit, një trajner që nuk ka se si të gjendet më i mirë…

NEWS

Ja tre hyrjet e reja të Top 10 për këtë javë!

Disa projekte të reja mjaft të fuqishme këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Madje që kanë arritur dhe një pozicionim mjaft të mirë duke u renditur në Top 10. Ja për kë bëhet fjalë… “Për dashni” nga Capital T ka arritur të rrëmbejë menjëherë vendin e dytë dhe...

E gjeni dot me kë do të bashkëpunojë Fifi?!

Fifi është padyshim një prej artisteve më të suksesshme dhe më të njohura shqiptare. Këngëtarja nga Ferizaj edhe gjatë kësaj periudhe mbetet e angazhuar me projekte dhe koncerte të shumta. Së fundmi, bukuroshja ka sjellë një bashkëpunim me Gent Fatalin dhe duket se nuk ka të ndalur. Me anë të një postimi...

Fifi publikon një tjetër hit me Gent Fatalin!

Dyshja e njohur e artistëve, Fifi dhe Gent Fatali kanë bashkuar forcat për të sjellë hitin e rradhës. “Pikturë” titullohet bashkëpunimi i tyre i ri i cili ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Balada tregon historinë e një çifti që janë mirënjohës për dashurinë e tyre....

Fifi po vjen në një bashkëpunim me Gent Fatalin?!

Këngëtarja e njohur Fifi, po vazhdon përgatitjet për projektin e ri muzikor. Ajo disa ditë më parë ka nisur xhirimet e videoklipit të ri, ndërsa nuk zbuloi më shumë rreth asaj se çfarë po sjell. Në një postim të radhës të bërë në InstaStory, bukuroshja më në fund ka treguar...

Kreu nuk ndryshon, Top 5 rrotullohet rreth vetes!

Sërish hasemi me surpriza sa i përket klasifikimit të “The Top List” edhe për këtë javë. Pesë vendet e para nuk kanë pasur shumë ndryshim nga java e kaluar, teksa kreu qendron sërish i njëjtë prej javësh tashmë. Beatrix Ramosaj ka arritur që mbajë sërish fronin e 100 këngëve më...

Fifi, një tjetër sukses që në javën e parë të publikimit!

Fifi padyshim që është një nga këngëtaret me zërin më të mirë dhe këngët e saj shumë të ndjera që prekin zemrat e publikut kthehen menjëherë në hite. Së fundmi, Fifi është përfolur edhe për eksperiencën e saj në “Big Brother VIP” dhe është komentuar shumë herë për jetën e...

Ja efekti i jashtëzakonshëm i "Big Brother" tek artistët e "The Top List"!

Fenomenit të papërsëritshëm të “Big Brother VIP” nuk kishte si t’i shpëtonte dhe klasifikimi i “The Top List”, Top Awards. Le ta pranojmë, ky edicion i “BBV” ka thyer çdo rekord shikueshmëri dhe kudo flitet për të. Në këtë garë të fortë për çmimin e madh, kishim dhe disa këngëtarë...

Kreu i gjithi "Big Brother" për këtë javë!

Një surprizë klasifikimi dhe renditja e këngëve në krye për sa i përket kësaj jave. Duket se shumica e këngëve në vendet më lart të listës janë këngët lidhur me “Big Brother VIP”. Beatrix Ramosaj ka rrëmbyer fronin këtë javë me këngën “Faj”, një këngë që ajo e krijoi menjëherë...

Pas shumë kohësh Fifi vjen si hyrje e re me "Diell"!

Fifi është padyshim një nga artistet më të njohura dhe më të talentuara të tregut. Ajo ka korrur suksese të padiskutueshme me projektet e saj që janë kthyer në hite e që dëgjohen kudo. Fifi gjithashtu ishte një nga banoret më të komentuara të këtij edicioni të “Big Brother VIP”. Edhe...

Këto janë 5 këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë!

Edhe kjo javë ka sjellë ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve në listë, nisur që nga kreu i listës. Disa prej projekteve muzikore kanë marrë një mbështetje të madhe nga fansat, votat e të cilëve i kanë ngjitur sa më në majë të listës. Bashkëpunimi mjaft i...

Çfarë e 'nxori bllof' Fifin së fundmi në "Big Brother VIP"?!

Fifi, një nga artistet më të talentuara të “The Top List”, është duke shijuar eksperiencën e saj si banore e shtëpisë së “Big Brother VIP”, konkurrente në garën për çmimin e madh prej 100 mijë eurosh. Jemi të sigurtë që nuk keni këngë që nuk i njihni Fifit, apo që...

Artistët e "The Top List" që kanë hyrë në "Big Brother VIP"!

Me fillimin e “Big Brother VIP” pamë artistë nga të gjitha fushat dhe profesionet. E sigurisht nuk kishin si të mungonin dhe këngëtarët, mes të tjerëve. Këngëtarët brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” janë: Fifi, Sheila Haxhiraj, Ardit Çuni, Sabiani dhe Semi Japupaj. Por pikërisht nga ky grup, dy janë...

Supriza e kësaj jave në Top 20 vjen nga brenda shtëpisë së "Big Brother VIP"!

Klasifikimi i kësaj jave në “The Top List” e aq më shumë renditja në Top 20, na ka surprizuar. Elhaida Dani është rrëzuar nga froni i klasifikimit, ku qendronte prej dy javësh dhe tani në vend të parë pozicionohet Capital T me “Valle”. Megjithatë artistja nuk ka zbritur shumë vende...

Artistet femra me më shumë javë në klasifikim në të gjitha kohërat!

Këtë javë kemi vendosur t’i kushtojmë vëmedje të vecante artisteve femra, të cilat falë suksesit të tyre kanë mundur të qëndrojnë në klasifikimin e “Top Aëards” për shumë javë, duke mposhtur konkurrencën e hyrjeve të reja. “Drunk” e Kidës është një ndër këngët që ende vazhdon të votohet nga publiku...

"Top 5" rigjenerohet këtë javë falë Fifit!

Një javë e qetë ka qënë kjo sa i përket pozicionimit të këngëve  në “Top 5” por është Fifi ajo që ndryshon lojën, falë projektit më të ri muzikor, dedikuar dashurisë. “Ninulle dashurie” titullohet prurja më e re e Fifit, e cila jo vetëm është futur në klasifikim por ka...

Mes Fifit dhe Young Zerkës ekziston një kimi dhe këtë e vërteton "PaGajle"

“PaGajle” është një nga prurjet më të reja që i është shtuar tregut muzikor shqiptar, e cila është sjellë me një stil shumë të vecantë nga Fifi dhe Young Zerka. Në këtë projekt muzikor Young Zerka ka ardhur paksa ndryshe krahasuar me këngët e mëparëshme, duke u përshtatur aq mirë...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Fifi me një tjetër baladë, për kë "Qan" kësaj radhe?

Për Fifin mund të themi me bindje që është një artiste e kompletuar pasi përvec zërit të mrekullueshëm, ajo është një tekstshkruese mjaft e talentuar, duke shkëlqyer në cdo tekst që mban vulën e saj. Fifi, e cila konsiderohet nga shumë fansa në rrjetet sociale si Adele shqiptare, performon në...

"Going down" këtë javë

Si çdo javë edhe java e 189-të është përballur me surpriza sa i përket renditjes së këngëve në klasifikimin zyrtar të “Top Awards”. Ndërkohë që kemi patur vetëm një hyrje të re, ndryshime të mëdha janë vënë re në zbritjen e disa këngëve në renditje. Tre këngët me më shumë...

Tre hyrje të reja dhe të gjitha lart këtë javë

Pavarësisht se jemi në kulmin e verës, vetëm tre projekte të reja muzikore i janë shtuar listës zyrtare të “Top Awards” këtë javë. Duket se artistët janë shumë të ngarkuar me koncertet e tyre dhe si pasojë kanë lënë paksa pas dore prodhimin e projekteve të reja, Edhe pse janë...