# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Don Phenom

Don Phenom është një këngëtar i njohur, emri i vërtetë i të cilit është Martin Sterkaj. Ai ka lindur në Shkodër por më pas ka emigruar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në New York.

Ai ka nisur të merret me muzikë që në moshën 13-vjeçare, pikërisht në vendin ku jetonte në Bronx. Ndërkohë që ende nuk ka publikuar një album, Don Phenom ka publikuar shumë projekte muzikore, duke u shndërruar në një prej reperëve më të preferuar të momentit.

Don Phenom është pjesë e grupit “Caliber Flow Entertainment”, i cili është formuar nga ai dhe shokët e tij që jetojnë në Bronx. Reperi, i cili është gjithashtu pjesë e grupit legjendar “Bloody Albos” këndon muzikë të zhanrit “Hip Hop Underground”.

NEWS

Don Phenom nuk ndryshon stilin, sjell këngën e re “Supreme”!

Don Phenom ka publikuar shumë projekte muzikore, duke u shndërruar në një prej reperëve më të preferuar të momentit. Së fundmi ai ka sjellë këngën e tij më të re, që mendohet të kthehet në një hit. Don Phenom ka publikuar projektin e parë solo për 2024, projekt i cili...

Don Phenom zbulon projektet e ardhshme me Unikkatil!

I ftuar së fundmi në “Lancio” në Top Albania Radio ishte Don Phenom, për të folur për karrierën, bashkëpunimet, armiqësitë, por edhe jetën familjare teksa përshkroi ndjesinë e të qënit prind. Lidhur me planet e tij muzikore, çfarë zbuloi ai ekskluzivisht për TAR?! Do të dalë një videoklip tjetër, një...

Muzikën e artistëve romë e duam aq shumë, ja hitet e dekadave që kanë bërë bujë!

Prej vitesh muzika tallava ka qenë mjaft e preferuar për shumë njerëz. Por një kombinim akoma dhe më mjaft i preferuar, ka qenë bashkëpunimi me artistë romë. Ky trend duket se ka ekzistuar prej vitesh tashmë, por kohët e fundit kanë dalë edhe më në pah këto projekte. Më i...

David Dreshaj, nga Elinel tek Don Phenom…

Taksa të gjithë po përpiqen të sjellin duete sa më të veçanta këtë sezon veror, duket se dy artistë kanë arritur të ‘qëllojnë në shenjë’ me një surprizë për publikun. Po flasim për David Dreshaj dhe reperin Don Phenom. Projekti i tyre më i ri mban titullin “Tequila” dhe ka...

Pse Alban Kondi nuk i dëgjon këngët e tij?!

Energjia e të gjithë atyre që kontribuojnë në TAR çdo ditë, orë e minutë, është detaji që e dallon atë nga të tjerat. Për nder të 25-vjetorit të Top Albania Radio-s, u organizua një mbrëmje gala me të ftuar të shumtë nga bota e artit dhe televizionit. Alban Kondi ka...

Don Phenom: "Muzika është për t'u dëgjuar, jo për t'u parë"!

Në 25 vite, Top Radio ka rritur, frymëzuar, shoqëuar duke u kthyer shpesh në një mik(eshë) të mirë pa pretendime disa breza. Mosha mesatare e atyre që bëjnë Top Albania Radio-n sot vazhdon të jetë ajo e kohës së vizionarit që pati idenë brilante për ta krijuar. Energjia e të...

Don Phenom apo Saix, kush e bëri më mirë “Trëndafil me Erë”?!

Muzika tradicionale shqiptare gjithmonë ka patur një vlerë shumë të rëndësishme në historinë e popullit shqiptar. Edhe pse shumë vite kanë kaluar nga krijimi i tyre, njerëzit janë munduar ta ruajnë atë duke e trashëguar brez pas brezi. Influenca e kësaj muzike duket sikur ka marrë përhapje të gjerë edhe...

The Big’s Week! Ja katër hyrjet e reja nga artistët e mirënjohur!

Një javë jo shumë e zakontë kjo për sa i përket hyrjeve të reja në ”The Top List”. Si për çudinë tonë të katërta projektet që janë votuar nga publiku për të qenë pjesë e klasifikimit janë nga artistë ”Big”. Ja se për kë po flasim… Capital T vjen sërish...

Don Phenom nuk ka mëshirë në publikimin e fundit!

Don Phenom nuk ka treguar aspak mëshirë me projektin e tij më të ri. Artisti ka publikuar këngën e tij të fundit që është bërë menjëherë pjesë e “The Top List”. Projekti i tij titullohet “Pa mëshirë” dhe ashtu siç mund ta kuptoni, Don Phenom na tha që ai është...

Don Phenom bëhet thuajse romantik në këngën e re!

Shkurti i këtij viti ka sjellë shumë projekte të reja muzikore, në valën e së cilës është përfshirë edhe Don Phenom. Ndërkohë që pjesa më e madhe e artistëve i dedikojnë këngë dashurisë dhe zgjedhin Ditën e Shën Valentinit për t’i publikuar, reperi ka vepruar ndryshe, ai ka vendosur ta...

Don Phenom del me "Ciao" dhe futet me "Shkune"

Don Phenom është një ndër reperat i cili punon fort, duke qënë tepër aktiv në tregun muzikor shqiptar. Ashtu sikurse edhe kishte premtuar, reperi i dashur i publikut ka nxjerrë në treg albumin e tij të ri, në fund të muajit tetor, të titulluar “Kumara”. Ky album përmban në total...

"Big Booty" nga Kukësi e poshtë

Një super bashkëpunim është publikuar së fundmi dhe për “Big Booty” janë bashkuar katër artistë për t’i dhënë akoma më shumë kuptim këtij projekti muzikore. Stresi, Don Phenom, Anxhelo Koci dhe Flor Bana janë katërshja e talentuar që kanë zgjedhur të vijnë më të fortë se kurrë më këtë këngë...

Dy këngë nga Ronela dhe Don Phenom këtë javë, po vetëm njëra gjen vend në "The Top List"

Pas një suksesi të madh me këngën “Pa dashni”, e cila vazhdon të votohot pafund nga fansat, Ronela Hajati ka surprizuar fansat jo vetëm me një por me dy projekte muzikore. Këngëtarja e njohur ka bashkuar fuqitë me reperin e njohur Don Phenom, duke sjellë dy projekte mjaft ritmike, që...

2Ton kthehet fuqishëm me Don Phenom

Një tjetër bashkëpunim është publikuar në tregun muzikor shqiptar, i cili ka marrë menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar. Bëhet fjalë për 2Ton, i cili kësaj radhe ka bashkuar fuqitë me reperin e njohur, Don Phenom, duke sjellë bashkëpunimin e tyre të parë. “Ciao” mban titullin kjo prurje muzikore, e cila...

10 këngët më të bukura të "The Top List" për vitin 2018

Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. Ndërkohë që një tjetër vit po kalon, “The Top List” vazhdon të mbetet një prej klasifikimeve muzikore më të rëndësishmë në vend, ku pjesë e saj janë artistë të njohur...

Ndryshon kreu, Tayna dhe Don Phenom rimarrin fronin!

Duket se kreu ndryshon brenda vetes, megjithatë ndryshime të vogla në listë bëjnë diferencën. Ndryshe nga java e kaluar ku “Ni Milion Rrugë” e Unikkatil mbante vendin e parë, këtë javë ky projekt muzikor kaq shumë i pëlqyer, i ka lënë vendin edhe një herë tjetër, Tayna-s dhe Don Phenom...

"Columbiana" vazhdon kryesimin!

“Columbiana” vazhdon edhe këtë javë të mos mposhtet! Bashkëpunimi i Tayna dhe Don Phenom po korr një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor shqiptar, pasi për tre javë rresht, ky projekt muzikor mban kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Fansat e dyshes së talentuar, vazhdojnë...

Don Phenom me dy këngë në "Top 5"

Don Phenom është shndërruar në një fenomen së fundmi në tregun muzikor shqiptar. Reperi shkodran, i cili prej 16 vitesh jeton në Amerikë, po korr një sukses të madh me projektet e publikuara së fundmi, të cilat nuk janë të pakta. Brenda një periudhe shumë të shkurtër, Don Phenom ka...

Buja ft. Don Phenom, më shumë për "Shqipet e New York-ut"

Buja dhe Don Phenom është dyshja më e re që i është shtuar klasifikimit të “The Top List”. “Shqipet e New York-ut”, titullohet projekti i tyre muzikor, i cili ka dalë në treg në fillim të muajit mars. Kjo këngë është sugjeruar si hyrja më e re e listës dhe...