DON PHENOM

Don Phenom nuk ndryshon stilin, sjell këngën e re “Supreme”!

Don Phenom ka publikuar shumë projekte muzikore, duke u shndërruar në një prej reperëve më të preferuar të momentit. Së fundmi ai ka sjellë këngën e tij më të re, që mendohet të kthehet në një hit. Don Phenom ka publikuar projektin e parë solo për 2024, projekt i cili...

Don Phenom zbulon projektet e ardhshme me Unikkatil!

I ftuar së fundmi në “Lancio” në Top Albania Radio ishte Don Phenom, për të folur për karrierën, bashkëpunimet, armiqësitë, por edhe jetën familjare teksa përshkroi ndjesinë e të qënit prind. Lidhur me planet e tij muzikore, çfarë zbuloi ai ekskluzivisht për TAR?! Do të dalë një videoklip tjetër, një...

Muzikën e artistëve romë e duam aq shumë, ja hitet e dekadave që kanë bërë bujë!

Prej vitesh muzika tallava ka qenë mjaft e preferuar për shumë njerëz. Por një kombinim akoma dhe më mjaft i preferuar, ka qenë bashkëpunimi me artistë romë. Ky trend duket se ka ekzistuar prej vitesh tashmë, por kohët e fundit kanë dalë edhe më në pah këto projekte. Më i...

David Dreshaj, nga Elinel tek Don Phenom…

Taksa të gjithë po përpiqen të sjellin duete sa më të veçanta këtë sezon veror, duket se dy artistë kanë arritur të ‘qëllojnë në shenjë’ me një surprizë për publikun. Po flasim për David Dreshaj dhe reperin Don Phenom. Projekti i tyre më i ri mban titullin “Tequila” dhe ka...

Pse Alban Kondi nuk i dëgjon këngët e tij?!

Energjia e të gjithë atyre që kontribuojnë në TAR çdo ditë, orë e minutë, është detaji që e dallon atë nga të tjerat. Për nder të 25-vjetorit të Top Albania Radio-s, u organizua një mbrëmje gala me të ftuar të shumtë nga bota e artit dhe televizionit. Alban Kondi ka...

Don Phenom: “Muzika është për t’u dëgjuar, jo për t’u parë”!

Në 25 vite, Top Radio ka rritur, frymëzuar, shoqëuar duke u kthyer shpesh në një mik(eshë) të mirë pa pretendime disa breza. Mosha mesatare e atyre që bëjnë Top Albania Radio-n sot vazhdon të jetë ajo e kohës së vizionarit që pati idenë brilante për ta krijuar. Energjia e të...

Don Phenom apo Saix, kush e bëri më mirë “Trëndafil me Erë”?!

Muzika tradicionale shqiptare gjithmonë ka patur një vlerë shumë të rëndësishme në historinë e popullit shqiptar. Edhe pse shumë vite kanë kaluar nga krijimi i tyre, njerëzit janë munduar ta ruajnë atë duke e trashëguar brez pas brezi. Influenca e kësaj muzike duket sikur ka marrë përhapje të gjerë edhe...

The Big’s Week! Ja katër hyrjet e reja nga artistët e mirënjohur!

Një javë jo shumë e zakontë kjo për sa i përket hyrjeve të reja në ”The Top List”. Si për çudinë tonë të katërta projektet që janë votuar nga publiku për të qenë pjesë e klasifikimit janë nga artistë ”Big”. Ja se për kë po flasim… Capital T vjen sërish...

Don Phenom nuk ka mëshirë në publikimin e fundit!

Don Phenom nuk ka treguar aspak mëshirë me projektin e tij më të ri. Artisti ka publikuar këngën e tij të fundit që është bërë menjëherë pjesë e “The Top List”. Projekti i tij titullohet “Pa mëshirë” dhe ashtu siç mund ta kuptoni, Don Phenom na tha që ai është...