# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ardian Bujupi

Ardian Bujupi ka lindur me 27 Prill 1991 në Kosovë por për shkak të luftës, ai u zhvendos në Gjermani kur ishte vetëm 1-vjeç.

Që në moshën 6-vjeçare, ai nisi të luante notat e para në pianon e babait të tij. Ai nisi suksesin e tij në muzikë që me paraqitjen e tij të parë në programin, “Gjermania kërkon Superyllin”, ku rezultoi mjaft i pëlqyer.

Pas suksesit në Gjermani, Ardiani është prezantuar edhe pranë publikut shqiptar, duke rezultuar gjithashtu shumë i suksesshëm. Ai ka performuar së bashku me Dj Dalool në një prej eventeve më të rëndësishme të muzikës shqiptare, “Top Music Awards”.

NEWS

Ardian Bujupit i shtohet një tjetër hit në Top 100!

Vetëm pak pasi solli projektin e tij të fundit muzikor të titulluar ”Tranova”, Ardian Bujupi vjen me një tjetër publikim. Kënga e tij më e re që është bërë pjesë e ”The Top List” këtë javë mban titullin ”Lotto”. Duket se kohët e fundit Ardiani ka qenë mjaft produktiv duke...

Ja propozimi i ri i çmendur i Ardian Bujupit!

Ai është një ndër artistët më të dashur të publikut, projektet e të cilit mirëpriten gjithmonë. Bëhet fjalë për Ardian Bujupin i cili zbulon nga një surprizë sa i përket projekteve muzikore që menjëherë shndërrohen në hite. Ardian Bujupi ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Tranova”....

Publiku vendosi, çunat e "The Top List" ngjajnë më mirë në këtë model flokësh...

Që ne kemi artistët më me stil kjo gjë dihet tashmë. Por nëse ju kishte dalë nga mendja, çunat tanë kanë eksperimentuar disa herë me stilin e tyre të flokëve, nga flokë të gjatë në ato të shkurtër. Nisur nga votimet tuaja në InstaStory, ju keni vendosur se ata ngjajnë...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë...

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Projekti më i ri nga Dafina Zeqiri i titulluar “Happy Birthday” ka vetëm 2 javë...

Ardian Bujupi bashkon forcat me Finem për këngën e re!

Ardian Bujupi së fundmi ka publikuar këngën e tij më të re në bashkëpunim me Finem, të titulluar “Adrenalina”. Ky projekt erdhi si një surprizë duke marrë parasysh dy stilet kaq të ndryshme të artistëve. Megjithatë, kjo ndërthurje e bëri këngën akoma dhe më tërheqëse. Ardian Bujupi dhe më parë...

Best look of "new entry" nga çunat për këtë javë!

Këtë javë në “The Top List”, patëm katër hyrje të reja, ndër këto ato që na bënë më shumë përshtypje ishin ishin dy videoklipe që spikatën nga stili i të veshurit. Ishte pikërisht “Shpirto” nga Alban Ramosaj dhe “Adrenalina” nga Ardian Bujupi dhe Finem. Në videoklipin “Shpirto”, shohim një Alban...

Ngjyrat që kanë mbizotëruar nëpër videoklipet e verës deri më tani

Nuk ka asnjë dyshim që këtë verë do ta shijojmë në mënyrën më të mirë të mundshme me projektet e reja muzikore të artistëve më në zë. Nëse ndalemi pak tek videoklipet që janë publikuar së fundmi, do të vëmë re një mbizotërim gati-gati të njëjtë ngjyrash. Kënga që është...

Ja kush e mbyll listën e 100 këngëve këtë javë!

Ardian Bujupi vijon të prezantojë për publikun këngët e albumit të tij më të ri, “10” dhe këtë javë radhën e ka patur “Peligrosa”, (ferma e rrezikshme). Duke i qëndruar besnik stilit të tij ritmik, Bujupi ka zgjedhur që edhe në “Peligrosa” të na bëjë të kërcejmë dhe ta dëgjojmë...

Ardian Bujupi vazhdon të përpiqet për tregun gjerman!

Muajin e kaluar, Ardian Bujupi lajmëroi për publikun prezantimin e albumin e tij “10”, i cilësuar si një ndër projektet më të rëndësisshme të karrierës së tij 10-vjecare. Përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, Bujupi lajmëroi se albumi i tij pritet të publikohet në fund të këtij muaji...

Ardian Bujupi feston ditëlindjen me suksesin e "Baila Morena"

Ardian Bujupi është një emër mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar dhe këtë e vërteton fakti se këngët e tij janë mjaft të sugjeruara për të qënë pjesë e klasifikimit të “Top Awards”. Artisti ka publikuar së fundmi këngën e tij më të re, të titulluar “Baila Morena”, e cila...

Ikin hitet e verës së kaluar!

Kjo javë ka sjellë në total 11 hyrje të reja, padisktim një ndër javët me më shumë projekte të reja të prodhuara së fundmi. Ma ardhjen e pranverës, artistët janë vënë në lëvizje dhe kanë publikuar muzikën e tyre të re, duke nxjerrë kështu “jashtë loje”, hitet e verës së...

Cilat janë këngët që nuk kanë pësuar asnjë ndryshim nga java e kaluar?

Kjo javë ka ardhur me disa ndryshime të theksuar sa i përket pozicionimit të këngëve thuajse në të gjithë listën. Vendi i parë nuk ka ndryshuar aspak krahasuar me një javë më parë, pasi është Capital T dhe kënga e tij më e re, “Fjalt e Nanes”, e cila mban...

Ardian Bujupi zbulon arsyen pse kënga ka marrë titullin "Panorama"

Nëse pandemia cilësohet si një ndër fatkeqsitë e këtij viti, një gjë të bukur ka patur në të, artistët janë frymëzuar dhe kanë prodhuar muzikë të bukur dhe ky është rasti i Ardian Bujupit dhe Xhensila Myrtezaj. Pas një bashkëpunimi të suksesshëm si “Cika Cika”, sigurisht që projekti i shumëpritur...

Ja si mbyllet Maji në "The Top List"!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Gjermanizohet edhe Elvana!

Elvana Gjata vazhdon të surprizojë publikun me prurje të reja muzikore, të cilat menjëherë shndërrohen në të preferuarat e publikut shqiptar. Brenda një javë, artistja e dashur e publikut shqiptar ka ardhur me dy projekte muzikore, një bashkëpunim dhe një “solo”. Po çfarë e ka sjellë ndryshe Elvanën kësaj radhe?...

Ngjitjet më të bujshme më javës

Pavarësisht se në përgjithësi klasifikimi i kësaj jave ka qënë “i qetë” pa ndryshime të mëdha në renditje, ka patur edhe disa ngjitje të bujshme. Edhe pse janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore, fansat sërish iu kanë qëndruar besnikë artistëve të tyre të preferuar, duke...

Kush është Helly Luv?

Ardian Bujupi është një ndër artistët që numëron më shumë bashkëpunime në karrierën e tij muzikore dhe së fundmi artisti ka ardhur me një tjetër projekt muzikor në bashkëpunim me Helly Luv. “GUNS & ROSES” titullohet prurja më e re e dy këngëtarëve, që ka rrëmbyer menjëherë zemrat e publikut...

10 këngët më të bukura të "The Top List" për vitin 2018

Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. Ndërkohë që një tjetër vit po kalon, “The Top List” vazhdon të mbetet një prej klasifikimeve muzikore më të rëndësishmë në vend, ku pjesë e saj janë artistë të njohur...

"Andiamo" vazhdon kryesimin

Prej 5 javësh, “Andiamo”, bashkëpunimi i Ardian Bujupit dhe Capital T është bërë pjesë e klasifikimi të “The Top List”. Ndërkohë që javën e parë të hyrjes, ky projekt muzikor mbante vendin e 40-të, nga java në javë, është vënë një ngjitje surprizuese e “Andiamo”, duke arritur deri në majën...

Capital T merr kreun për herë të dytë këtë vit me bashkëpunimin me Bujupin

“Andiamo” mban titullin një tjetër sukses i dy këngëtarëve tashmë të njohur shqiptar, Capital T dhe Ardian Bujupi. Rreth 1 muaj më parë dyshja e talentuar bashkoi fuqitë duke sjellë një prej projekteve muzikore që ka rezultuar tepër e preferuar për publikun shqiptar. Ky projekt muzikor është bërë pjesë e...