menu

Muma

#Bio

Muma është një artist, i lindur në vitin 1989 në Tiranë, i cili ka rreth 15 vite që merret me muzikë.

Muma eshte një tekstshkrues dhe kompozitor mjaft i talentuar.

Ai është një emër mjaft i njohur në fushën e artit pasi është autor i disa këngëve të njohura dhe kënga e parë që ai ka shkruar është “Nje jete me ty” e Vedat Ademit.

Muma ka bashkëpunuar me shumë emra të njohur të muzikës si Era Istrefi, Tayna, Dafina Zeqiri, Kaltrina Selimi, Irkenc Hyka, XHensila Myrtezaj, Ardian Bujupi dhe shumë të tjerë.