menu

Alban Ramosaj

#Bio

Alban Ramosaj, i lindur më 7 Mars 1996 në Holandë, është një këngëtar, tekstshkrues dhe model, i cili prej vitesh jeton së bashku me familjen e tij në Tiranë.

Karriera e tij muzikore nisi në moshën 16-vjeçare. Ai fillimisht u bë i famshëm për publikun shqiptar në “The Voice of Albania”, i cili u kualifikua deri në gjysmëfinalen e këtij formati.

Zhanret muzikore te preferuara jane Pop, RnB dhe Soul.