Prej 4 javësh një “luftë e heshtur” ka nisur mes Beatrix Ramosaj dhe Samanta Karavellos. Në fakt bëhet fjalë për një “luftë” për të zënë kreun e klasifikimit të “The Top List”.

Katër javë më parë, projekti më i ri i Beatrix Ramosaj, “Pa ndjenjë” u rendit në krye të listës, duke mposhtur për herë të parë debutimin e Elvana Gjatës në tregun muzikor ndërkombëtar “Forever Is Over”, i cili prej 5 javësh qëndronte e para në klasifikimin e “The Top List”.

Vetëm një javë më vonë, Beatrix humbi fronin e saj pasi ishte projekti i ri i Samantës, “Zemren Maje”, ai që u vendos në krye të listës zyrtare të “Top Awards”.

Dy javët në vazhdim ka vijuar kjo konkurrence mes dy projekteve muzikore, ku këtë javë është Samanta ajo që për herë të dytë mban kreun e Top Listës. Nga ana tjetër, “Pa ndjenjë” gjatë kësaaj jave ka humbur dy pozicione, duke u renditur në vendin e 4-t.

Ndërkohë që dy javët e kaluara ka patur shumë projekte të reja muzikore që i janë shtuar listës, këtë javë kanë qënë 4 të tilla, ku njëri prej tyre është renditur mjaft mirë. Bëhet fjalë për këngën më të re të Seven Saraqi, i cili është renditur menjëherë në vendin e 8-të.

Një sukses të madh, këtë javë, ka korrur bashkëpunimi i Irkenc Hykës dhe Xhensila Myrtezajt, “Si te jem mire”, i cili është ngjitur me 24 pozicione.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 87:

 1. Samanta – Zemren Maje
 2. Dj Dags& PM ft. Yll Limani – Besom
 3. Butrint Imeri – Bella
 4. Beatrix Ramosaj – Pa ndjenjë
 5. ElvanaGjata – Forever is Over
 6. Alban Ramosaj – Bitchi  mesnates
 7. Alban Skenderaj – Nuk je vetem
 8. Seven Saraqi – Molotov
 9. Mixey ft. Capital T – Hatixhe
 10. Majk – Stila
 11. Ledri Vula – U harrum
 12. Jon Ajdini – Me ler te shoh
 13. Granit Derguti &Mixey ft. Xhensila – Lova
 14. Lumi B ft. Dhurata Dora – Simpatia
 15. Mirud – Ti me harro
 16. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
 17. Majk – Katile
 18. Kida – Pe du
 19. Irkenc Hyka ft. Xhensila Myrtezaj – Si te jem mire
 20. Dhurata Dora – Bubble
 21. Capital T – Pse po ma lun lojen
 22. Butrint Imeri – Vec per mu
 23. Flori Mumajesi ft. Bruno, Klajdi, Dj Vicky – Karma
 24. Butrint Imeri – Mona Lisa
 25. Alban Skenderaj ft. Dalool – 1000 Premtime
 26. HCUE ft. Kida – Don’t say no more
 27. Mozzik – Xhelozia
 28. Aurela Gace ft. Fifi – S’nuk
 29. Buta x Ledri – Mbi re
 30. Luana Vjollca – Benzina
 31. Babastars – High 4 Real
 32. Alban Skenderaj – Stoli i trendafilave
 33. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 34. Kida – Anderr
 35. Majk ft. Onat – Le t’xhelozojn
 36. Alban Skenderaj – Dikur
 37. Stanaj – The Way I love Her
 38. Majk – Kcen
 39. Gjiko – Yjet Nalt
 40. Lyrical Son & MC Kresha – Hey Girl
 41. Elvana Gjata ft. Capital T & 2PO2 – Lejla
 42. Samanta ft. 2Ton – Bashk’
 43. Jehona – Largesia
 44. FloriMumajesi ft. Elinel – Ne shpirt
 45. Agon Amiga ft. Tim – Po du
 46. Getinjo – Sexy
 47. Soni Malaj – Loca
 48. Besa ft. Elinel – Mos m’le me ra
 49. Ardian Bujupi ft. Capital T –Andiamo
 50. Ronela Hajati ft. Lyrical Son – Sonte