YOUNG ZERKA

Young Zerka me dy këngë në “Top 15”

Dy bashkëpunimet e fundit e kanë shndrruar Young Zerkën në qendrën e vëmendjes. Këngëtari i njohur shqiptar, i cili dallohet për stilin e tijt ë veçantë muzikor, ka ditur si të surprizojë fansat e tij, duke sjellë dy bashkëpunime me artistë të huaj. “Lule Bore” është kënga e që e...

Çmendet “Top 10”, tre këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë

Kjo javë ka ardhur me shumë ndryshime sa i përket pozicionimit të këngëve por kryesisht “Top 10” është ajo që është “çmendur”. Tre janë këngët që kanë korrur një super sukses këtë javë, duke u futur menjëherë në 10-shen e këngëve më të dëgjuara të javës. Kënga e parë që...

Young Zerka flet për projektin e ri dhe këngën surprizë që pritet të dalë së shpejti

Young Zerka ka ardhur me një tjetër bashkëpunim dhe kësaj radhe zëri i tij i ka kaluar kufijtë shqiptar. “Lule Bore” mban titullin kënga më e re e Young Zerkës, e cila është një bashkëpunim me dj dhe producentin gjerman Jumpa. Duket se Young Zerka ka bërë zgjedhjen e duhur...

Çfarë tregon kënga dhe videoklipi i Keepman dhe Young Zerkës, “Smile”?

Keepman, emri i vërtetë i të cilit është Rakip Ramadani, ka bashkuar fuqitë me këngëtarin e njohur Young Zerka për projektin e ri muzikor, të titulluar “Smile”. Po kush është Keepman? I lindur në Shkup, Keepman është zhvendosur për të jetuar në Belgjikë, ku edhe u njoh me kulturën e...

Ja këngët që nuk kanë lëvizur asnjë pozicion nga java e kaluar

Pavarësisht se nuk kanë qënë ndryshme të mëdha, kjo javë e klasifikimit të “The Top List” është përballur me disa ulje dhe ngritje sa i përket renditjes së këngëve. Ndërkohë që pjesa më e madhe e këngëve kanë ndyshuar pozicion ka patur edhe nga ato projekte muzikore që kanë qëndruar...

Për kë “Nuk ia nin” Young Zerkës?!

Ashtu siç edhe kishte premtuar, Young Zerka nuk ka lejuar që sezonin veror të përfundonte pa projektin e tij të radhës. Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Top Awards”, artisti premtoi se do të publikonte këngën e re, në të cilën do të vinte krejtësisht ndryshe nga projektet...

Hyn për herë të parë “Nona” e Ledri Vulës dhe Young Zerkës

Qershorin e këtij viti, Ledri Vula dhe Young Zerka bashkuan fuqitë, duke sjellë bashkëpunimin e tyre të parë muzikor, të titulluar “Nona”. Edhe pse me ritme verore, kjo këngë është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” këtë javë. Pavarësisht se vera ka kaluar, duket se fansat e dyshes po...