MC KRESHA

Rino bashkon fuqitë me MC Kreshën për projektin e ri muzikor

Një tjetër projekt muzikor me titullin “Habibi” është publikuar së fundmi në tregun muzikor shqiptar. Edhe pse një fjalë në arabisht, shumë artistë shqiptarë, zgjedhin ta përdorin këtë fjalë në tekstet e tyre muzikore ose në titujt e këngëve. Artistët e fundit që kanë publikuar këngën me titullin “Habibi” është...

Eni Koci rikthehet pas 13 javësh mungesë në një bashkëpunim me Mc Kreshën

Kanë kaluar 13 javë që nga koha kur Eni Koçi ka qënë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Ishte pikërisht bashkëpunimi i saj me Genc Prelvukaj, “Shi Bie ne Tirane”, ai që e mbajti artisten për 20 javë në “The Top List”. Pas...

Alban Skënderaj në “Top 3” me këngën e re!

Ai është një ndër artistët që asnjëherë nuk zhgënjen dhe këtë gjë ka bërë edhe me projektin e fundit. Ndërkohë që kanë kaluar vetëm tre javë nga publikimi i tij më i ri, në bashkëpunim me Dj Sardi, Alban Skënderaj ka nxjerrë në treg në tjetër bashkëpunim. Kësaj radhe artisti...

Rikthehen në klasifikim Lyrical Son dhe Mc Kresha

Bashkëpunimet e tyre gjithmonë kanë rezultuar të suksesshme kështu që padiskutim të njëtin fat do të kishte dhe projekti më i ri i Lyrical Son dhe MC Kresha. Dyshja e talentuar ka vetëm pak ditë që ka nxjerrë në treg projektin më të ri muzkor të titulluar “Hey Girl”, i...

“MC Kresha i kthehet biznesit”

Ka vetëm pak ditë që MC Kresha ka nxjerrë në treg projektin e tij të fundit muzikor dhe bëhet fjalë për një bashkëpunim me Lavda. Në pamje të parë duket sikur artisti ka ndërruar profesion por “Business” është titulli që mban projekti më i ri muzikor, i cili është pjesë...

Prezenca e Mc Kresha tek Programi 2017 në Top Channel, i rikthen suksesin “Hip Hop-it” me + 8 pozicione

Prej 15 javësh bashkëpunimi i suksesshëm i Mc Kresha, Lyrical Son dhe Ledri Vula “Hip Hop” ka mundur ta përballojë konkurrencën e hyrjeve të reja, duke u pozicionuar mjaft mirë. Nga java në javë është vënë re që ky projekt muzikor ka pësuar ulje dhe ngritje sa i përket pozicionimit...

Në pritje të albumit të MC Kresha dhe Lyrical Son

“Rapsodët n’rap t’sotit”,  ky është albumi i shumëpritur që dyshja Mc Kresha dhe Lyrical Son pritet të publikojë së shpejti. Ndërkohë që momentalisht Mc Kresha dhe Lyrical Son po shijonë suksesin e projekti të tyre më të ri të titulluar “Ky Tipi” duke u bërë menjëherë pjesë e Top Listës,...

MC Kresha mposht Era Istrefin

Jemi në javën e nëntë të klasifikimit të “The Top List”, Top Awards dhe shohim që nga javë në javë kemi ndryshime të mëdha sa i përket prurjeve të reja muzikore. Këtë javë MC Kresha me projektin e tij të suksesshëm “Era” shihet të ketë mposhtur Era Istrefin me këngën...

Mc Kresha vazhdon suksesin në “Top Awards”

Jemi në javën e 10-ë të klasifikimit të “The Top List”, Top Awards, i cili sa vjen e bëhet më interesant. Mc Kresha duket se ka goditur në shenjë më projektin e tij më të fundit muzikor “Era”, duke qëndruar prej dy javësh në krye të kësaj renditje. Ndryshe nga...