LUIZ EJLLI

Luiz Ejlli thyen tjetër rekord në ”The Top List”, kënga e tij ka qëndruar më gjatë në krye për 10 javë rresht!

Për 384 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Prej kaq javësh “Top Awards”, përmes “The Top List” ka shpallur klasifikimin e këngëve më të bukura të muzikës shqiptare, ku publiku falë votave të tij tregon se cilat...

Gara e protagonistëve të “BBV2”- Luizi nuk preket, po të tjerët?!

Muajt e fundit emri i Luiz Ejllit është ndoshta më i dëgjuari dhe më i komentuari kudo, si në rrjet, në media, por edhe në çdo tavolinë miqsh. Shumë i përfolur nga banorët e tjerë të shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Luiz Ejlli ka spikatur disa herë dhe ka...

Çfarë kanë të përbashkët Luizi dhe Donaldi?!

Luiz Ejlli dhe Donald Veshaj janë ndoshta personazhet më të komentuar në publik. Duke menduar për këtë, ne gjetëm një të përbashkët mes dy artistëve… Shumë i përfolur nga banorët e tjerë të shtëpisë më të famshme në Shqipëri, Luiz Ejlli ka spikatur disa herë dhe ka arritur të rrëmbejë...

Luiz Ejlli sërish në vend të parë në javën e 1 Prillit!

Luiz Ejlli është momentalisht banori më i përfolur dhe më i komentuar në ”Big Brother VIP”. Ai ka spikatur disa herë dhe ka arritur të rrëmbejë gjithmonë vëmendjen e publikut. Edhe pse kishte vite i shkëputur nga muzika, ai vendosi të krijojë një projekt, së bashku me producentin Elgit Doda,...

Luiz Ejlli thyen rekorde shikueshmërie në YouTube me projektin e tij!

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e “Big Brother VIP Albania” janë në qendër të vëmendjes. Një nga protagonistët e këtij sezoni padiskutim që ka qenë edhe Luiz Ejlli. Shumë i përfolur nga banorët e tjerë të shtëpisë më të famshme...

Luani dhe Luanesha e Top Awards – Luizi e hap listën, Dafina e mbyll!

Edhe për një tjetër javë tashmë, Luiz Ejlli qëndron në krye të klasifikimit të ”The Top List”. Kënga e tij e krijuar brenda shtëpisë së ”Big Brother VIP”, ka thyer çdo rekord të mundshëm dhe është shndërruar në një hit. “Me ty” dëgjohet kudo dhe për Luizin flitet nga të...

Armaldo në garë më Luizin edhe në “The Top List”!

“Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve me njëri-tjetrin. Që nga data e nisjes dhe deri më tani polemikat që krijohen nga banorët e “BBV” kanë transmetuar...

Miqtë e Luizit zbulojnë planet e tij pasi të dalë nga ”Big Brother VIP”!

Një ndër emrat më të lakmuar të këtij edicioni të “Big Brother VIP” ka qenë ai i Luiz Ejllit, i cili ka patur një mbështetje mjaft të madhe nga publiku i gjerë, duke grumbulluar një numër të lartë të ndjekësve në platforma të ndryshme sociale. Që nga data e nisjes dhe deri...

Bashkëpunimin me Donaldin apo Luiz Ejllin?! Elgit Doda zbulon të pathënat!

Sukses i garantuar për Elgit Dodën, si në ”Big Brother VIP 1” ashtu edhe në ”Big Brother VIP 2”. Edicionin e kaluar ai bashkëpunoi me Donald Veshaj për projektin ”TL”, të cilin ky i fundit shkroi tekstin bazuar në historinë e tij personale. E këtë edicion, Elgiti ’përveshi mëngët’ për...