LIND ISLAMI

Cili nga çiftet e këngëtarëve është më i preferuari i publikut?!

Në showbiz-in shqiptar ka shumë çifte që ndajnë të njëjtin profesion, qoftë aktorë, prezantues apo këngëtarë. Ata janë jo vetëm shumë të suksesshëm në profesionet e tyre, por edhe shumë të komentuar në media. Dhe ne do të ndalemi pak tek çiftet e këngëtarëve, aq më tepër tek ata që...

Venera dhe Lindi në Maldive, pushime apo tjetër projekt?

Të gjithë ne mund ta kujtojmë këngën e çiftit Venera – Lindi, “Mwah Mwah”. Kjo këngë mjaft e veçantë e solli dyshen me një frymë tjetër më ndryshe nga sa jemi mësuar që t’i shohim. Për videoklipin e këtij projekti, Venera dhe Lindi vendosën që ta xhironin në Zanzibar, një...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë…

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Projekti më i ri nga Dafina Zeqiri i titulluar “Happy Birthday” ka vetëm 2 javë...

Venera dhe Lindi vijnë me një këngë “TikTok” -u për sezonin e verës!

Çifti i artistëve, Venera Lumani dhe Lind Islami, kanë postuar këngën e tyre më të re, të titulluar “Mwah Mwah”. Sipas preferancave të publikut, kjo këngë është renditur në vend të 21-të të klasifikimit në “The Top List”. Venera dhe Lindi kanë zgjedhur që videoklipin e këtij projekti t’a xhirojnë...

Venera dhe Lindi vazhdojnë aty ku e lanë dhe mbas “Me zemër”, në qershor nxjerrin një tjetër këngë!

Ata janë një ndër ciftet më të ëmbël të tregun muzikor shqiptar dhe projekti i tyre i fundit, na ka ëmbëlsuar akoma më shumë këto ditë vere. Venera dhe Lindi kanë prezantuar “Me zemer”, një këngë që vijon të mbetet brenda stilit muzikor të ciftit të njohur edhe pse refereni...

Venera dhe Lindi fusin këngën e dytë në 100 më të mirat e javës

Përveçse të pandashëm në jetën personale, Venera Lumani dhe Lind Islami janë kaq shumë të bashkuar edhe artistikisht, kështu që çifti i suksesshëm ka vendosur të bashkojë sërish fuqitë për një tjetër projekt muzikor. “A e din sa” është një ndër projektet e dyshes që gjendet tashmë në klasifikimin e...

Na duhej një mbyllje romantike për vitin 2019 nga Venera dhe Lindi

Një projekt që është punuar në kohë rekord është prurja më e re e Venera Lumanit dhe Lind Islamit, “A e din”. Pavarësisht se nuk është bashkëpunimi i tyre i parë, kjo këngë ka ardhur kaq ëmbël, duke na dhuruar një mbyllje romantike për vitin 2019-të. Në një postim të...

Lind Islami shkon i dyti me “Blla Blla”

Një këngë dedikuar vajzave llafazane, e ka rikthyer sërish Lind Islamin në shkëlqimin e dikurshëm. Pas bashkëpunimit me partneren tij, “Siento Amor”, Lindi ka vendosur të vijë “solo” në projektin e tij të radhës dhe duket se ka goditur menjëherë në shenjë. “Blla Blla” është kënga më e re e...

Lind Islami publikon një këngë të re, që e kthen në shkëlqimin e dikurshëm

Ai është një tjetër artist, i cili ka dalë prej formatit të sukseshëm “The Voice of Albania”. Bëhet fjalë për Lind Islamin, i cili rrëmbeu zemrat e publikut, kryesisht atij femëror për shkak të stilit të tij të veçantë në të kënduar dhe ëmbëlsisë që e karakterizon. I njohur për...