KLAJDI HARUNI

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Baba për herë të parë, Klajdi Haruni zbulon më shumë rreth vogëlushes Hea!

I ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio nëpërmjet një lidhjeje telefonike ka qenë Klajdi Haruni. Këngëtari i njohur i cili së fundmi është bërë baba ka treguar më shumë rreth kësaj eksperience të bukur dhe mjaft të re për të sigurisht. Ai ka zbuluar se sapo ishte kthyer...

Java e Klajdi Harunit, dy këngë të tij vijnë në “The Top List”!

Klajdi Haruni vjen këtë javë me dy projekte të reja si pjesë e “The Top List”. Ai ka ripublikuar dy projekte të tij, të realizuara në vitin 2018, në kanalin e tij zyrtar në YouTube. Tek njëri prej tyre këngëtari vjen solo dhe kënga titullohet “Vajzat e babit”. Ndërsa tjetri,...

Këngëtari Klajdi Haruni bëhet baba për herë të parë!

Vetëm pak muaj më parë, këngëtari i njohur korçar Klajdi Haruni zbuloi se do të bëhej baba për herë të parë. Së fundmi, Klajdi dhe Orgesa, partnerja e tij, janë bërë prindër dhe këtë lajm të bukur këngëtari e ka ndarë me të gjithë miqtë virtualë në rrjetin e tij...

Dafina dhe ‘2 pikat’, Klajdi dhe Bruno, bashkojnë forcat…

Duket se këtë sezon Dafina ka ‘hequr dorë’ nga këngët ritmike dhe po publikon vetëm projekte që i dedikohen dashurisë. Së fundmi Dafina ka publikuar këngën e saj më të re, e cila është një bashkëpunim me Brunon dhe Klajdi Harunin me titull “Xhane Xhane”. Kënga është bë mjaft virale...

Xhensila dhe Klajdi Haruni flasin për këngën “Yjet”: “Kemi patur shumë vuajtje…”

Mbrëmja e 6 majit shënoi dhe finalen e spektaklit të madh që ka mbajtur të gozhduar shqiptarët pas ekranit, “Big Brother VIP”. Një reality-show i mbushur me lot, surpriza, dashuri, arritje, çmenduri, por mbi të gjitha transparencë. Banorët e këtij viti do të mbeten gjatë në memorien e kujtdo me...

Xhensila Myrtezaj dhe Klajdi Haruni vijnë me këngën “Yjet”, epiteti i cili personifikon banorët e “BB VIP”! 

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e “Big Brother Vip Albania” janë në qendër të vëmendjes. Banorët e “BBV2” po përfliten kudo në rrjet dhe janë kthyer në protagonistët e përditshmërisë sonë. Videot e tyre komentohen pafund nga fansat, por...

Xhensila Myrtezaj nis xhirimet për këngën e saj me Klajdi Harunin!

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Pas një pauze prej pak muajsh Xhensila vendosi që të kthehet me dy projekte të reja muzikore, një solo të quajtur ‘Ale ale’ dhe një në bashkëpunim me producentin...

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në “The Top List”!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...