ENI KOçI

Eni Koçi paralajmëron rikthimin e saj në muzikë!

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj janë bërë prindër të herë të parë gjatë vitit të kaluar në muajin tetor. Krahas çifti na zbuloi dhe emrin e engjëllit të vogël që erdhi në jetë dhe e kanë pagëzuar me emrin Adea. Projekti i fundit i artistes ishte në bashkëpunim me partnerin e saj...

Cili nga çiftet e këngëtarëve është më i preferuari i publikut?!

Në showbiz-in shqiptar ka shumë çifte që ndajnë të njëjtin profesion, qoftë aktorë, prezantues apo këngëtarë. Ata janë jo vetëm shumë të suksesshëm në profesionet e tyre, por edhe shumë të komentuar në media. Dhe ne do të ndalemi pak tek çiftet e këngëtarëve, aq më tepër tek ata që...

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj sjellin projektin më romantik të kësaj vere!

Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi janë një ndër çiftet më simpatike të showbiz-it. Çifti ka sjellë disa bashkëpunime më parë, të cilat janë pëlqyer shumë nga publiku. Nuk përfliten shumë në rrjete sociale, megjithatë nuk ngurrojnë asnjëherë ta urojnë njëri-tjetrin për raste të veçanta. Para disa ditësh ata deklaruan se i kanë...

Eni Koci rikthehet pas 13 javësh mungesë në një bashkëpunim me Mc Kreshën

Kanë kaluar 13 javë që nga koha kur Eni Koçi ka qënë pjesë e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Ishte pikërisht bashkëpunimi i saj me Genc Prelvukaj, “Shi Bie ne Tirane”, ai që e mbajti artisten për 20 javë në “The Top List”. Pas...

Eni Koçi ripunon “Shi bie në Tiranë” të Fitnete Tudës

Versioni ‘R&B’ i “Shi bie në Tiranë” i Eni Koci-t dhe Genc Prelvukaj është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” në javën e 106 të tij. Kënga e krijuar dhe e kënduar fillimisht nga Fitnete Tuda në vitin 1996 u shndërrua në refren dhe himn për Tiranën dhe...

Eni Koçi korr super sukses këtë javë në “The Top List”

Rikthimi i Eni Koçit në tregun muzikor duket qartë se ka kënaqur fansat e artistes. 21-vjeçarja ka publikuar projektin e saj muzikor të titulluar “Your Love”, në fillim të muajit prill dhe kjo këngë është pritur mjaft mirë. Me një tekst tërësisht në anglisht, duket se Eni ka tërhequr vëmendjen...

Eni Koçi, pjesë e “Top 50” me një këngë tërësisht anglisht

Ajo i kishte munguar tregut shqiptar për një periudhë 2-vjeçare për shkak të studimeve të saj jashtë vendit, por Eni Koçi u rikthye me “S’po t’gjej mo”, një këngë e cila ka qënë pjesë e klasifikimit të “The Top List”. Por Eni Koçi nuk është ndalur, ajo ka vetëm një...

Çfarë po ndodh me Eni Koçin?

Prej fillimit të këtij viti Eni Koçi është rikthyer në tregun muzikor duke publikuar dy projekte muzikore “Si dikur” dhe “S’po t’gjej mo”. Edhe pse të dyja këto këngë kanë qënë pjesë e “The Top List”, ato nuk kanë mundur t’i rezistojnë më shumë se një javë këtij klasifikimi dhe...