ENCA

Ja cilat janë Top 5 këngët me më shumë javë aktualisht në klasifikim!

Disa prej këngëve të klasifikimit të “The Top List” po i rezistojnë gjithnjë e më shumë kohës në listë. Për cilat këngë e kemi fjalën pikërisht me këtë? Zbulojini ato… Mono – Bojken Lako, Kastro Zizo, Alban Kondi Mesa duket kjo këngë sa vjen e po pëlqehet akoma e më...

Ja se cilat janë 5 këngët më të vjetra të listës për momentin!

Duket se edhe me hyrjet e reja në klasifikimin e “The Top List”, disa këngë i kanë rezistuar kohës. Ato vazhdojnë dhe janë ende pjesë e renditjes së 100 këngëve më të mira shqiptare, të paktën tani për tani. Por për cilat projekte po flasim? Kënga e Encës, “Nashta” duket...

Pse artistë si Enca, Luana apo Art Abazi nuk bënë koncerte këtë vit?!

Siç mund ta keni vënë re edhe ju, projektet e reja muzikore që janë publikuar këtë sezon veror kanë qenë të shumta, por mbajtja e koncerteve jo dhe aq. Disa artistë i kanë munguar skenës këto kohë për arsye të panjohura. Disa nga artistët që kohët e kaluara kanë qenë...

Enca vazhdon provokimin me “Nashta”

Enca zgjedh gjithmonë të lërë një shije të mirë të publiku me projektet e saj, kështu ka bërë edhe “Nashta”. Kjo këngë, e cila ka rezultuar tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar, i dedikohet një dashurie të përfunduar. Por a është kjo këngë një dedikim personal për artisten? Enca ia...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

E vetmja zonjushë në “Top 5” është Enca

Mund të themi me bindje që Enca po përjeton një moment mjaft kulminant në karrierën e saj. Ndërkohë që projekti i saj më i fundit muzikor po ecën mjaft mirë, një vlerësim të madh artistja po e merr edhe falë debutimit të saj si aktore në filmin “I Love Tropoja”....

Ja si ka ndryshuar “Top 5” këtë javë

Disa projekte të reja i janë shtuar klasifikimit të “Top Awards” këtë javë, të cilat janë renditur mjaft mirë në listë, madje njëra prej tyre ka arritur të rrëmbejë vendin e parë dhe bëhet fjalë për “Stay with me Tonight” të Eugent Bushpepës. Pavarësisht se kjo është hera e parë...

Një “Top 5” gjithë ngjyra këtë javë

Ndërkohë që java e kaluar është konsideruar si e qetë sa i përket lëvizjeve në klasifikim, këtë javë janë vënë re ndryshime të mëdha jo vetëm në krye të listës por thuajse në të gjithë klasifikimin. Java e të dashuruarve duket se ka vënë në lëvizje jo vetëm këngëtarët por...

Ekskluzive/Enca: Gjithmonë e kam ëndërruar aktrimin dhe e kam parë veten si këngëtare-aktore

Ditët e fundit ajo është shndërruar në një prej personazheve më të komentuar në mediat online. Bëhet fjalë për Enca Haxhiaj, e cila momentalisht po shijon një super sukses jo vetëm falë të këngës më të re por edhe të falë debutimit të saj si aktore në filmin “I Love Tropoja”...