ENCA

Asgjë e re nga “Fronti” këtë javë, “Top 3” ndryshon pak

Java e 216-të e klasifikimit zyrtar të “Top Awards” ka ardhur mjaft e qetë. Sa i përket zonës së nxehtë të listës, ajo ka pësuar një ndryshim të vogël. Vendi i parë edhe kësaj jave i përket Ylli Limanit dhe këngës së tij më të fundit të titulluar “Engjej”. Fansat...

Për kë e ka këngën Enca?

Ndryshe nga projektet e mëparëshme muzikore, Enca ka vendosur të vijë me një këngë romantike të titulluar “Balad”. “”Balada” ime është si ato xhupat që vishen nga të dyja anët, mund të qash dhe të kërcesh me të”, shkruan në një postim në Instagram këngëtarja. Me një melodi dhe tekst...

Publikimet e reja, çfarë do të ndodhë javën e ardhshme?!

Jemi në fillim të muajit shkurt dhe duket se artistët janë vënë në lëvizje, ndryshe nga muaji janar, i cili u konsiderua si një “muaj i fjetur” sa i përket publikimeve të reja. Gjatë këtyre ditëve janë publikuar disa projekte të reja muzikore, por çfarë do të ndodhë me to,...

Enca dhe Noizy nisin xhirimet e klipit të ri

Prej kohësh në mediat rozë është përfolur se dyshja e njohur, Enca dhe Noizy do të vinë me një bashkëpunim dhe duket se më në fund këto thashetheme janë konfirmuar. Enca, përmes rrjeteve sociale, ka tregur se tashmë xhirimet për këngën e tyre më të re të titulluar “Bowdown” kanë...