DREN ABAZI

Një koncert me orkestër simfonike në Shkodër, Dren Abazi ka surpriza pafund për ne!

I ftuar në Top Albania Radio ka qenë artisti i njohur, Dren Abazi. Një emër mjaft i dashur i muzikës së mirë shqiptare. Ai tregoi më shumë detaje në lidhje me koncertin e tij që do të realizojë në qytetin e Shkodrës dhe jo vetëm kaq. 12 vite nga “Ti...

Dren Abazi hyn në Top 5, pa ”Ndoshta” fare!

Dren Abazi është shquar gjithmonë për stilin e tij të veçantë dhe hitet e tij mjaft të njohura. Këtë javë, ai bëhet pjesë e “The Top List” me projektin më të ri titulluar “Ndoshta”, të cilin ka realizuar vetë tekstin dhe muzikën. “Ndoshta” vjen e krijuar me një tekst emocional...

Dren Abazi: ”Dua të besoj që radio nuk e ka humbur fuqinë e saj”!

Top Albania Radio ka zhvilluar një mbrëmje gala në nder të 25 viteve të krijimit të saj, me sloganin e “25 viteve kujtime” (25 Years, Creating Memories) pa kurrëfarë nostalgjie për të shkuarën, por me shijen e mirë të saj, kjo radio rend drejt 25 viteve të ardhshëm, sido qofshin...

Dren Abazi me një tjetër nga “ato të vetat”, dashuri me dëgjim të parë!

Dren Abazi na prek zemrat, sërish. Tashmë jemi mësuar me stilin e artistit dhe çdo këngë e tij arrin të na emocionojë pafund dhe të na sjellë disa ndjesi të pashpjegueshme. Këtë herë Dreni na ka prezantuar me perlën e tij të rradhës. Kënga e tij më e re titullohet...

Këtë javë rikthehen mungesa si Dren Abazi, 2Ton dhe Jonida Maliqi!

Një lajm i mirë për të gjithë fansat e Dren Abazit, 2Ton dhe Jonida Maliqit. Pas një kohe të gjatë mungese artistët janë rikthyer sërish me projekte të reja në klasifikimin e “The Top List”. Jonida Maliqi i ka dhënë fund pauzës së gjatë në muzikë duke sjellë një projekt...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Dren Abazin e lënë prapë dhe e gjejmë prapë dhogë!

Dren Abazi ka publikuar këtë javë këngën e tij më të re të titulluar “Hana”. Këngëtari edhe këtë herë ka ardhur me një baladë, nga ato që vetëm ai di të sjellë. “Hana” është vendosur në vendin e 48-të në klasifikim dhe pëlqimet ndaj këtij projekti të ri muzikor kanë...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Ekskluzive/Kjo këngë e Dren Abazit duhet të jetë patjetër “soundtrack” i filmave të Tarantinos!

Ai është konsideruar si “Mbreti i Natës” por pse jo edhe mbreti i dedikimeve për dashurinë. Bëhet fjalë për Dren Abazin, artisti që vazhdon t’i qëndrojë besnik muzikës dhe fansave të tij, duke sjellë projekte që të ngrohin dhe qetësojnë shpirtin. Përmes teksteve të tij plot ndjenjë dhe muzikës, në...