DAVID DRESHAJ

David Dreshaj së shpejti me një duet, por me kë?!

David Dreshaj është një nga artistët më të talentuar të tregut, këngët e të cilit pëlqehen gjithnjë e më shumë nga publiku. Ai ka qenë i ftuar në mbrëmjen gala kushtuar 25-vjetorit të Top Albania Radio-s, ku u shpreh falenderues për fansat që e duan dhe i dëgjojnë këngët e...

David Dreshaj, nga albumi i ri e deri tek planet për përfaqësimin e Malit të Zi në Eurovizion!

David Dreshaj ka qenë i ftuar në studion e “Live From Tirana”, për të folur më shumë mbi albumin e tij të Krishtlindjes që ka publikuar së fundmi, si dhuratë për fansat e tij për festat e fundvitit. Ndër të tjera ai ka rrëfyer dhe historitë që fshihen pas projekteve të tij të fundit. Davidi...

Rrokadë e vendit të parë, Top 5 nuk ndryshon fare!

Një tjetër javë surprizuese kjo në “The Top List”. Për habinë e të gjithëve, kjo javë nuk pati asnjë ndryshim në klasifikimin e Top 5. Teksa kjo javë pati vetëm një hyrje të re në klasifikim, sytë na shkojnë tek 5 projektet më të votuara të listës nga publiku. E...

Njihuni me hitet që janë rritur me më shumë pozicione këtë javë!

Pavarësisht se në përgjithësi klasifikimi i kësaj jave ka qënë i qetë pa ndryshime të mëdha në renditje, ka patur edhe disa ngjitje të bujshme. Edhe pse janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore, fansat sërish iu kanë qëndruar besnikë artistëve të tyre të preferuar, duke...

Albumi i ri dhe së shpejti një koncert, David Dreshaj na zbulon më shumë!

I ftuar ditën e sotme në programin e mëngjesit “Wake Up” ishte këngëtari 23-vjeçar David Dreshaj, i cili njihet për projektet e ndryshme muzikore, duke nisur karrierën e tij që nga viti 2016. Ai sapo ka publikur albumin e tij të parë që përmban këngë Krishtlindjesh, për të cilin është...

David Dreshaj publikon EP e Krishtlindjes!

Artistët e huaj prej kohësh e kanë ‘traditë’ që në muajin dhjetor të sjellin për publikun këngë të gëzuara festive. E pse të mos e bëjmë edhe ne këtë? David Dreshaj ka menduar për këtë dhe ka sjellë ‘dhuratën’ e tij të fundvitit për të gjithë dashamirësit muzikës së tij....

David Dreshaj zbulon të pathënat e karrierës dhe jetës së tij!

David Dreshaj, këngëtari 23 vjeçar me origjinë shqiptare, i cili vjen nga Mali i Zi, startoi programin “E Diell” këtë fundjavë me anë të një performance të këngës së tij më të fundit. Artisti i ri ka disa vite që është pjesë e tregut muzikor dhe së fundmi ka lançuar...

David Dreshaj ‘do dashni’? A ka ndonjë gocë që do t’ia japë?!

David Dreshaj nuk është mjaftuar me vetëm një projekt për këtë verë. Gati dy muaj pasi solli “Ana” në klasifikimin e “The Top List”, artisti na sjell një tjetër nga ato perlat e tij. “Do dashni” titullohet projekti i tij i radhës i cili e ka renditur Davidin në vend...

David Dreshaj kthehet me një video që i vë vulën Dimrit!

David Dreshaj është rikthyer pas një periudhe pauze në klasifikimin e “The Top List”. Artisti i talentuar me zërin dhe stilin e tij aq unik, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri të titulluar “Ku je”. Kënga e tij e re vjen pas shtatë muajsh pauze dhe...