BRUNO

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Beteja mes “Parajsa Ime 2” dhe “Nina” vazhdon, “Nina” debuton më lart

Elgit Doda dhe Alban Skënderaj kishin treguar prej kohësh se do të sillnin një projekt të ri muzikor së bashku. Duke parë suksesin e “Parajsa ime” të publikuar në verën e vitit të kaluar, dy këngëtarët vendosën të sillnin “Parajsa ime 2”. Me ritme verore, ashtu siç pritej dhe një...

Viti 2019-të drejt fundit, ja kush kryeson dhe kush ka kryesuar në dhjetoret e kaluara! Kujt do i takojë froni në javën e fundit të vitit?

Ky vit shënon dhjetorin e 5-të të “The Top List”, një klasifikim muzikor, i cili për hir të së vërtetës mbetet një ndër promovuesit më të mirë të muzikës dhe artistëve të rinj. Nga java në javë, listës i shtohen projekte të reja dhe artistë të rinj, duke pasuruar sa...

Bruno për “Shën Valentin” bëhet dramatik!

Ndërkohë që të gjithë artistët zgjedhin të vijnë tepër romantik në festën e të dashuruarve, Bruno ka vepruar kundër, ai është bërë dramatik këtë “Shën Valentin”. Këngëtari i njohur i “ThreeDots” ka vetëm pak ditë që ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor të titulluar, “Zoti T’me Vrase”...

Kreu ngelet pak a shumë i njëjti por ka një hyrje të re në “Top 5”.

Kjo javë vazhdon të mbetet e qetë sa i përket uljeve dhe ngritjeve të projekteve muzikore në klasifkimin e “The Top List”. Vetë kreu nuk ka ndryshuar aspak nga java e kaluar, ku është “Bakllava” e Butrint Imeritdhe Gjikos, ajo që nuk është mposhtur këtë javë. Kjo është java e...

Flori, Ghetto Geasy dhe Bruno rimarrin kreun

Që në momentet e para të publikimit, ky bashkëpunim premtoi shumë dhe fansat e treshes së njohur Flori, Ghetto Geasy dhe Bruno, nuk u zhgënjyen aspak. “Mori”, e cila ka katër javë që ka dalë në treg, është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes, duke rrëmbyer vendin e parë, pas...

Flori dhe Ghetto shënojnë sërish!

Rreth 7 muaj më parë, dyshja e talentuar Ghetto Geasy dhe Flori Mumajesi bashkuan fuqitë për “Dashni me raki”, e cila u shndërrua në një prej hiteve të kësaj verë. Madje, kjo këngë, e cila është renditur disa herë në zonën e nxehtë të klasifikimit, ishte pjesë e 10 këngëve...

Klajdi dhe Bruno bashkojnë fuqitë dhe sjellin “Mbase”

Kësaj vere sigurisht që nuk mund t’i mungonte zëri i dy këngëtarëve të njohur, Bruno dhe Klajdi. Dyshja e talentuar ka bashkuar fuqitë duke sjellë një projekt muzikor, i cili sipas fansave do të jetë hiti i kësaj vere. “Mbase” titullohet ky projekt muzikor, i cili ka ardhur mjaft ritmik,...

Bruno ngjitet me 19 pozicione këtë javë në “The Top List”

Javën e kaluar Bruno u rikthye në klasifikimin e “The Top List” duke u pozicionuar në vendin e 50-të, edhe pse kishte disa kohë që nuk ishte pjesë e tij. Ndërkohë që ende nuk kemi sinjale nga artisti sa i përket projekteve të reja muzikore, duket se “Ajo”, projekti i...