Edhe pse u kritikua për mënyrën se si erdhi në këtë projekt muzikor, e vërteta është se fansat jo vetëm kanë shijuar projektin e këngëtares së tyre të preferuar por gjithashtu kanë votuar atë, duke bërë që Beatrix Ramosaj të mbajë kreun e “The Top List” për herë të parë. Pasi korri sukses me projektin muzikor “Dhoma 609”, duket se “mëkatet” dhe sukseset  e Beatrix kanë lidhje me këtë numër pasi në klipin e këngës Beatrix nuk i ndahet dhomës 609.

“Pa ndjenjë” titullohet projekti që riktheu në treg Beatrix, i cili duket se është shndërruar në kolonën zanore të këtyre ditëve të nxehta.

Ndërkohë që ka 4 javë që ndodhet në listën zyrtare të “Top Awards”, nga java në javë është vënë re një ngjitje e theksuar e këngëtares, ku më në fund Beatrix ka mposhtur Elvanën, e cila prej 5 javësh qëndronte në krye të klasifikimit.

Një super sukses këtë javë ka korrur kënga më e re e Kidës, “Pe Du”, e cila është ngjitur me 43 pozicione. Gjithashtu “Nuk je vetem” e Alban Skënderaj, ka mundur të ngjitet me 30 pozicione, duke u bërë pjesë e 5-shes më të nxehtë të klasifikimit.

Dy projekte të reja i janë shtuar “The Top List” për këtë javë. “Bitchi i Mesnatës” nga Alban Ramosaj dhe bashkëpunimi i Mixey m e Capital T, janë dy prurjet më të reja të klasifikimit të 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 84:

 1. Beatrix Ramosaj – Pa ndjenjë
 2. Elvana Gjata – Forever is Over
 3. Butrint Imeri – Bella
 4. Ledri Vula – U harrum
 5. Alban Skenderaj – Nuk je vetem
 6. Kida – Pe du
 7. Capital T – Pse po ma lun lojen
 8. Lumi B ft. Dhurata Dora – Simpatia
 9. Granit Derguti & Mixey ft. Xhensila – Lova
 10. HCUE ft. Kida – Don’t say no more
 11. Butrint Imeri – Mona Lisa
 12. Kida – Anderr
 13. Butrint Imeri – Vec per mu
 14. DionaFona – Havera
 15. Alban Skenderaj ft. Dalool – 1000 Premtime
 16. Dj Dags & PM ft. YlliLimani – Besom
 17. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 18. Endri – Si dje
 19. Samanta ft. 2Ton – Bashk’
 20. Stanaj – The Way I love Her
 21. Elvana Gjata ft. Capital T & 2Po2 – Lejla
 22. Gent Fatali ft. Lazy – Balerina
 23. Flori Mumajesi ft. Elinel – Ne Shpirt
 24. Samanta – Zemren Maje
 25. Alban Skenderaj – Stoli i Trendafileve
 26. Majk ft. Onat – Le t’xhelzojn
 27. Dobs ft. Armenda – Puzzle
 28. Elgit Doda – Asaj
 29. Alban Skenderaj–Dikur
 30. Ardit Cuni – Je mama
 31. LedriVula, Lumi B, Gjiko, Skerdi – Pablo (Lock Doh Remix)
 32. Dafina – Four Season
 33. Majk – Kcen
 34. Stanaj – Romantic (NOTD Remix)
 35. Gjiko – Yjet nalt
 36. Lind Islami – Blla Blla
 37. Soni Malaj – Loca
 38. Besa ft. Elinel – Mosm’le me ra
 39. Ronela Hajti – Mos ik
 40. Baby G – Enough
 41. Lyrical Son & Mc Kresha – Hey Girl
 42. Argjentina Ramosaj – Pse
 43. Capital T – Uno
 44. Ermal Fejzullahu ft. Nora Istrefi – Hije
 45. Fifi – Limonat
 46. Alban Ramosaj – Bitchi Mesnates
 47. Ylli Limani – Ke pi sonte shume
 48. Alban Skenderaj, Besa, Rona Nishliu, Xuxi – Kthehu (BB Poqi Cover)
 49. Vitmar Basha – E imja dhe e jotja
 50. Mixey ft. Capital T – Hatixhe