ALBAN RAMOSAJ

Alban Ramosaj: “Ike” i ka kaluar pritshmëritë!

Alban Ramosaj ka kënaqur fansat duke publikuar projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “Ike”. Një këngë me emocion, që sigurisht i dedikohet një personi të veçantë në jetën e artistit, ka marrë menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar, jo vetëm duke u futur në listë por duke u...

Alban Ramosaj argëton sheshin për Natën e Bardhë, ngjitet me 10 pozicione në “The Top List”

Alban Ramosaj ka qënë një nga artistët që ka startuar koncertin e Emeli Sande, “Natën e bardhë”. Ndërkohë që ka ngritur publikun në këmbë me performancën e disa prej këngëve të tij më të suksesshme, Albani duket se ka tërhequr vëmendjen këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Falë...

Alban Ramosaj ngjitet me 41 pozicione me këngën e re

Duket se fansat po shijojnë në maksimun rikthimin muzikor të Alban Ramosaj. Ndërkohë që kishte kaluar më shumë së një vit nga hiti i tij muzikor, “A me do” më të cilin arriti kulmin e suksesit, Alban Ramosaj ka ditur t’i bëjë për vete fansat edhe kur nuk është i...

Alban Ramosaj hyn në klasifikim. A do të ketë kënga fatin e “A me do”? Përgjigjet Albani…

Në shkurtin e vitit të kaluar, ai arriti kulmin e suksesit, falë projektit muzikor “A me do”. Alban Ramosaj ishte një ndër artistët që shkëlqeu me performancën e tij mbrëmjen e ndarjes së çmimeve “Top Music Awards 2016”, ku ngriti të gjithë publikun në këmbë me këngën “A me do”....

“Artist to Watch”, flet Alban Ramosaj

“A me do” është projekti muzikor që e bëri atë tepër të suksseshëm në tregun muzikor dhe Alban Ramosaj menjëherë u renditet përkrah emrave të njohur të muzikës moderne shqiptare si Kida, 2TON, Mozzik dhe Bruno duke u nominuar në kategorinë “Artist to Watch”. Në një intervistë të dhënë për...

Alban Ramosaj së shpejti me diçka krejtësisht ndryshe

Ai u rikthye fuqishëm më këngën e tij “A me do”, e cila brenda një kohe shumë të shkurtër,  u shndërrua në një hit muzikor. Alban Ramosaj ka qëndruar në krye të klasifikimit të “Top Awards” për 4 javë rresht, ndërsa prej 6 javësh vazhdon të jetë pjesë e “The...

Alban Ramosaj rikthehet me mall në skenën e “The Voice”

“E mbani mend kur kam qënë në “The Voice””? Në fakt kjo ka qënë pyetja me të cilën Alban Ramosaj ka nisur postimin e tij të radhës në Instagram. Për 4 javë rresht Albani vazhdon të kryesojë klasifikimin më të rëndësishëm të muzikës shqiptare, “Top Awards” me këngën e tij...