ALBAN RAMOSAJ

Kreu ngelet i njëjtë por ja kush e ndjek këmba këmbës

Ronela Hajati ia ka dalë të shpallet edhe kësaj jave, artistja më e votuar me projektin e saj më të ri muzikor “MVP”. Ndërkohë vetë Hajati ka vendosur të kalojë disa pushime jashtë vëmendjes së publikut, pikërisht në Miami, duke shijuar në mënyrën më të mirë të mundshme suksesin e...

Mateus Frroku vs Alban Ramosaj

Përveçse janë të dy këngëtarë tepër të talentuar, diçka tjetër i bashkon Mateus Frrokun dhe Alban Ramosaj. Së fundmi, Mateus ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “Pa kembe ne toke”, në klipin e të cilit ka ardhur në super formë fizike. Në klipin e këngës,...

Kreu ngelet pak a shumë i njëjti por ka një hyrje të re në “Top 5”.

Kjo javë vazhdon të mbetet e qetë sa i përket uljeve dhe ngritjeve të projekteve muzikore në klasifkimin e “The Top List”. Vetë kreu nuk ka ndryshuar aspak nga java e kaluar, ku është “Bakllava” e Butrint Imeritdhe Gjikos, ajo që nuk është mposhtur këtë javë. Kjo është java e...

Nuk ndryshon kreu, Tanya hyn direkt në vendin e tretë me këngën e re

Jemi në javën e 146-të të klasifikimit të “The Top List” dhe kjo javë ka ardhur me pak ndryshime sa i përket pozicionimit të projekteve muzikore të paktën për tre vendet e para. Si edhe javën e kaluar, kreu i përket projektit më të ri të Alban Skënderaj, “Lea”. Kjo...

“Albanët e kreut”! Skënderaj triumfon me “Lea” ndërsa Ramosaj ruan vendin e dytë

Kjo javë e klasifikimit të “The Top List” është pushtuar nga dy Albanët e njohur të muzikës shqiptare dhe bëhet fjalë për Alban Skënderaj dhe Alban Ramosaj. Dy artistët e talentuar renditen në dy vendet më të nxehta të klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Këtë javë, Alban Skënderaj ka triumfuar...

Pesë vendet e para mbeten thuajse të njëjta! Ja cilat janë këngët që kanë qëndruar më shumë në “Top 5” këtë verë.

Pavarësisht se kjo javë ka ardhur me disa ndryshime të vogla në renditje, pesë vendet e para mbeten të njëjta, duke ndryshuar pozicion brenda tyre. Ndërkohë që javën e kaluar, kreun e listës e mbante bashkëpunimi i Tayna dhe Don Phenom, “Columbiana”, këtë javë kjo këngë është mposhtur nga produksioni...

Alban Ramosaj merr kreun!

Alban Ramosaj ka goditur në shenjë me projektin e tij më të ri muzikor dhe këtë e vërteton më së mirë renditja e tij në klasifikimin e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. “A Thu Pse” titullohet kënga e tij më e re, e cila është pjesa...

Alban Ramosaj zbulon detaje rreth dy projekteve të reja muzikore, “A Thu Pse” dhe “Get High”

Alban Ramosaj është kthyer fuqishëm në klasifikimin e 100 këngëve moderne shqiptare me dy hyrje të reja, “A Thu Pse” dhe “Get High” të cilat renditen përkatësisht në vendin e 3-të dhe të 51-të. Ndërkohë që “A Thu Pse” është pjesa e dytë e trilogjisë së tij “Hiraeth”, “Get High”...

Java e Ramosaj-ve, për herë të parë vëlla e motër në një këngë bashkë!

Kjo është padyshim java e Alban dhe Beatrix Ramosaj. Këngëtari simpatik gjendet në klasifikimin e “The Top List” me dy projektet më të reja muzikore të cilat publiku nuk ka ngurruar t’i votojë. Në kreun gjendet “A thu Pse” e cila ka vetëm një javë që është bërë pjesë e...