ALBAN RAMOSAJ

Nuk ndryshon kreu, por Ylli Limani është një vend larg

Jemi në javën e 237-të të klasifikimit të “Top Awards” dhe publiku vazhdon të votojë pafund artistët e preferuar me projektet e tyre, qofshin ato të vjetra apo të reja. Këtë javë publiku ka zgjedhur si këngë më të bukur bashkëpunimin e Alban Skënderaj dhe Elgit Dodës, “Parajsa ime”, duke...

Java e Albanëve dhe e Yllit!

Zona e nxehtë këtë javë ka pësuar ndryshime, krahasuar me një javë më përpara. Ndërkohë që vendi i parë i përkiste Dardan me këngën e tij “Daytona”, kjo javë ka sjellë në vendin e parë bashkëpunimin e Alban Skënderaj dhe Elgit Doda, “Parajsa ime”, duke e rikthyer Albanin në krye...

Ja mes kujt u ndanë muajt e dy stinëve të para të vitit

Viti 2020 është cilësuar derimë tani si një vit jo shumë i mbarë për shkak të ngjarjeve që kanë ndodhur por duket se cdo gjë i përket të shkuarës tani. Muzika është ajo që shëron cdo plagë dhe publiku i “Top Awards” vazhdon të mbështesë artistët e tyre të preferuar...

Ja si mbyllet Maji në “The Top List”!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Ekskluzive/ Alban Ramosaj -“I Nat Ma Fal”, frymëzim nga filmat horror dhe leximi i librave satanik i vitit 1412-të

Alban Ramosaj kishte paralajmëruar përmes postimeve në rrjetet sociale se ishte duke punuar për projektin e tij të ri, i cili më në fund është publikuar dhe ka marrë menjëherë vëmendjen e publikut, i cili përmes votave, e ka renditur menjëherë në vendin e parë. “I Nat Ma fal” mban...

Ndryshon vendi i parë, ja cila këngë na ka fiksuar këtë javë…

Prej muajsh Alban Ramosaj kishte paralajmëruar publikun se ishte duke punuar për projektin e tij të ardhshëm, klipi i të cilit do të ishte si një film me metrazh të shkurtër dhe artisti ia ka arritur qëllimit. Vetëm pak ditë më parë, Albani ka publikuar “I Nat Ma fal“, një...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Ja si Alban Ramosaj “krijoi” Lana Del Rey ose Sabrina Claudia-n e tij, KleoNiki…

Rreth tetorit të vitit të kaluar, në media nisi të qarkullonte lajmi se Alban Ramosajt, i kishte “rënë në kokë” për Niki Delijorgjin, e cila tashme njihet me emrin e artit KleoNiki. Alban Ramosaj madje u skuq në fytyrë teksa po fliste për KleoNikin, duke ngritur akoma më shumë dyshime...

Alban Ramosaj lë pas “vuajtjen”

Pas triologjisë “Hiraeth” ku pamë një Alban Ramosaj të pikëlluar, artisti ka vendosur të lërë pas vuajtjen, duke ardhur më ritmik. Pavarësisht se kënga flet sërish për një zemër të thyer, Ramosaj ka vendosur t’i japë ngjyrim ndryshe kësaj kënge. “T’kom dasht” mban titullin prurja më e re e Albanit,...