ALANDY

Alandy do të ‘djegë shaminë e beqarit’, a është ndarë nga Paloma?!

Alandy sa vjen e po bëhet më aktiv në muzikë duke publikuar herë pas here projekte të reja, qofshin ato bashkëpunime apo edhe solo siç e kemi parë së fundmi. Thënë kjo, Alandy ka lançuar këngën e tij më të re të titulluar “Vitamin”. Ende pa ‘u zbehur’ suksesi i...

Ja cilët artistë nisin vitin e ri në “The Top List”!

Një javë e ngarkuar erdhi me fillimin e vitit 2022. Plot nëntë hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë. Si fillim Young Zerka na ka prezantuar dy projekte të reja, “Tik Tak” dhe “Tirane London” në bashkëpunim me OG Merks, një artist i ri për...

Alandy bashkon forcat me Stinen, ja rezultati…

Sot në emisionin “Live from Tirana” në Top Albania Radio ishte i ftuar në studio producenti dhe këngëtari Alandy. Pak ditë më parë Alandy ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar “AM DO” në bashkëpunim me artistin e njohur Stine. Pse pikërisht e ka titulluar kështu Alandy...

Ja cilët janë artistët e rinj në 2021 që kanë prodhuar më shumë!

Një gjë është e sigurtë, viti 2021 ka qenë plot me artistë të rinj dhe të talentuar që kanë hyrë në klasifikimin e “The Top List”. E madje jo vetë kaq, por ata gjithashtu kanë qenë dhe mjaft aktivë duke sjellë disa projekte në klasifikim. Një ndër ta është Elai....

Projekte të reja, albume dhe gjithçka tjetër na rrëfen vetë Alandy!

Së fundmi, i ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up” ishte këngëtari dhe producenti i njohur me emrin e tij të artit Alandy, ku pak ditë më parë ka lançuar projektin e tij më të ri, këngën “Mr Dj/Replay”. Ky projekt ka hyrë në klasifikimin e kësaj jave në “The...

Alandy zbulon më shumë nga karriera e tij artistike dhe hapat e ardhshëm!

Alandy, një nga artistët e “The Top List”, ishte i ftuar mbrëmjen e kaluar në “Lancio” në Top Albania Radio. Lidhur me projektin më të fundit, Alandy u shpreh se dëshironte të sillte një muzikë me frymë më pozitive dhe energji tjetër. Kënga për të cilën bëhet fjalë, është “MR...

Alandy del me fytyrë, njeriu mbas shumë këngëve hite të 20 viteve të fundit!

Një nga producentët më të njohur dhe më të talentuar, Alandy, më në fund ka dalë në skenë me një projekt të tijin në këndim. Kjo këngë e re quhet “Sorry” dhe vjen në një bashkëpunim me Young Zerka-n. Alandy-n nuk e kemi dëgjuar më parë duke kënduar. Ai ka...