LAJME

Çfarë po ndodh me Eni Koçin?

Prej fillimit të këtij viti Eni Koçi është rikthyer në tregun muzikor duke publikuar dy projekte muzikore “Si dikur” dhe “S’po t’gjej mo”. Edhe pse të dyja këto këngë kanë qënë pjesë e “The Top List”, ato nuk kanë mundur t’i rezistojnë më shumë se një javë këtij klasifikimi dhe...

Era Istrefi pushton MTV

Pas suksesit që pati me performancën e saj në Maqedoni, në të cilin ishte i ftuar edhe DJ i famshëm David Guetta, një tjetër arritje e “Bonbon” raportohet sot në mediat online. Sipas lajmeve që qarkullojnë në mediat rozë, Era Istrefi tashmë shihet edhe në kanalin më të njohur të...

D.U.D.A paralajmëron bashkëpunimin e radhës?

BGenius dhe D.u.d.a duket se kanë bashkuar sërish fuqitë për të sjellë një tjetër projekt muzikor, të paktën këtë ka lënë të nënkuptohet D.U.D.A përmes një postimi të bërë në rrjetin social Instagram. “Po ma han”, titullohet projekti i dyshes i publikuar rreth 4 javë më parë por dy artistët...

Reagojnë fansat, rikthejnë Ardian Bujupin & Dalool

“Ne jena njo”, e publikuar në fund të muajit prill vazhdon ende të jetë e preferuara e publikut shqiptar. Ardian Bujupi & Dalool, të cilët kanë qënë pjesë e “The Top List” vetëm për një javë, janë rikthyer sërish në këtë klasifikim duke u pozicionuar në vendin e 12-të. Falë...

I nominuar në dy kategori të Top Awards, flet grupi Troja

“Troja” është një ndër grupet më të famshme shqiptar sa i përket muzikës së zhanrit “rock” dhe sigurisht që nuk mund të mos ishte pjesë e nominimeve të “Top Awards”, duke kandiduar në dy kategori, “Group of the Year” dhe “Video of the Year”.  I krijuar në vitin 92′, Troja...

Getinjo paralajmëron bashkëpunimin e radhës

Ka kaluar thuajse një muaj që nga publikimi i projektit të fundit muzikor të Getinjo në bashkëpunim me vëllain e tij Mozzik, “Tony Montana”. Ndërkohë që dyshja po shijon suksesin e kësaj kënge, e cila prej 5 javësh është pjesë e “The Top List”, Getinjo ka paralajmëruar projektin e radhës. Përmes...

“Une dhe Ti” largohet pas 15 javësh nga “The Top List”, Albani ka një suprizë për ju

Për 15 javë rresht “Une dhe Ti” ka mundur të jetë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”, ku për 4 javë ka kryesuar klasifikimin e 20 këngëve më të preferuara të publikut shqiptar. Ndërkohë që vazhdon suksesin e tij me “Kam nevoje”, e cila për këtë jave renditet në...

“Djali i keq” mbizotëron përsëri “Top Awards”

Duket se fansat e Noizy-t nuk lodhen aspak së votuari artistin e tyre të preferuar, duke bërë kështu që “The baddest” të jetë kënga që kryeson edhe për këtë javë klasifikimin e “The Top List”. Ndryshime të mëdha kanë ndodhur në javën e 26-të të “Top Awards”, ku 3 projekte...

E nominuar në kategorinë “AVANTGARDE ARTIST”, flet Edona Vatoci

Me talentin e Edona Vatocit jemi njohur në “The Voice of Albania 2”, nga ku vazhdoi ëndrrën e madhe duke kënaqur publikun me zërin e saj. Këngëtarja, prej muajit tetor, ka nxjerrë në treg projektin e ri muzikor të titulluar “Hala”, i cili rezultoi një sukses për artisten. E nominuar...