LAJME

“Na jena njo”: “Top Music Awards” rework

Duket se performanca e Ardian Bujupit dhe Dj Dalool në “Top Music Awards” ka lënë një shije të mrekullueshme tek fansat e dyshes së talentuar. Ndërkohë që është shndërruar padiskutim në një nga këngët më të dëgjuara së fundmi në klubet e natës apo nëpër makina, “Na jena njo” shumë...

Nis vera, bashkë me të edhe lufta për hitin e saj

Me ardhjen e verës, shumë artistë zgjedhin pikërisht këtë periudhë për të publikuar një pjesë të mirë të projekteve të tyre muzikore, duke bërë kështu që të krijohet një “luftë” e vërtetë për atë që do të konsiderohet si hiti i verës. Vetëm këtë javë janë publikuar rreth 12 projekte...

“HIP HOP” kryeson përsëri “Top Awards”

“Hip Hop” e MC Kresha, Lyrical Son dhe Ledri Vulës  është performuar për herë të parë “live” në një skenë gjigante dhe kjo ndodhi në ceremoninë e “Top Music Awards” ku treshja ka krijuar një atmosferë të mrekullueshme në sallë. Për të dytën javë rresht ky projekt muzikor vazhdon të...

Rikthehet Elvana Gjata…

Ka qënë korriku i vitit të kaluar kur Elvana Gjata publikoi bashkëpunimin e saj të suksesshëm me Brunon “Love Me”, i cili u kthye padiskutim në një hit veror. Pas thuajse një viti, këngëtarja e talentuar ka vendosur të rikthehet në tregun muzikor duke sjellë këngën e saj më të...

Era Istrefi renditet përkrah emrave të famshëm të muzikës botërore

Axhenda e saj së fundmi ka qënë tepër e ngarkuar. Pas një performance të shkëlqyer në “Top Music Awards”, ku u vlerësua me 3 çmime, atë të “Female of the Year”, “Song of the Year” dhe “Collaboration of the Year”, Era Istrefi ka vazhduar performancat e saj botërore si në...

Getinjo dhe Kida së shpejti bombën e radhës

Pas një performance të shkëlqyer në Top Music Awards, e cila ngriti në këmbë gjithë publikun, dyshja e talentuar ka vendosur të bashkojë fuqitë për një projekt të ri muzikor. Përmes një postimi të bërë në profilin e tij të Instagramit, Getinjo ka zbuluar se së shpejti një bashkëpunim i...

Yjet që shkëlqyen në Tapetin e Kuq të TMA 2016

Një tapet i kuq gjigant ka qënë ai i ceremonisë së “Top Music Awards”, e organizuar mbrëmjen e 24 qershorit në Pallatin e Kongreseve, ku ky i fundit ishte i veshur plotësisht me logon e TMA. Të ftuarit special kanë shkëlqyer teksa kanë parakaluar në tapetin e kuq duke dhuruar...

Top Music Awards; Epoka e re e eventeve muzikore

“Ndjehem shumë e emocionuar. Jam gati duke lindur, jam duke sjellë në jetë diçka. Jo vetëm unë, por të gjithë ata që kanë punuar për të sjellë në jetë një spektakël për të gjithë shqiptarët. Sot është diçka e re. Pritshmëritë janë shumë të larta. Uroj vetëm që të na...

Era Istrefi i reziston çdo projekti të ri muzikor

Pavarësisht se jemi hasur me një bum ndryshimesh në klasifikimin e kësaj jave  të  “The Top List” ku 5 projekte muzikore janë bërë pjesë e tij, e vetmja këngë që ka mundur ta përballojë këtë konkurrencë është Era Istrefi. “Bonbon” prej 24 javësh është pjesë e 20 këngëve më të...