LAJME

Një tjetër shqiptare në MTV!

Pas Rita Orës, Bebe Rexhës, Dua Lipës dhe Era Istrefit një tjetër yll shqiptar po bëhet pjesë e muzikës ndërkombëtare. Bëhet fjalë për Dafina Kastratin, e njohur në fushën e muzikës si Dafina. “Shot Calling” është projekti më i ri muzikor i artistes me origjinë shqiptare, e cila prej vitesh jeton...

D.U.D.A publikon projektin e ri muzikor

“Cka jom tu pa” titullohet projekti më i ri muzikor i reperit të famshëm D.U.D.A. në bashkëpunim me OverLord, i publikuar ditën e djeshme në kanalin e “Youtube”. Përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, D.U.D.A ka shpjeguar për të gjithë fansat e tij se kjo këngë është pjesë...

Janex paralajmëron projektin e radhës

“Memories” titullohet projekti i fundit i Janex, me të cilin artistja duket se goditi në shenjë pasi u prit shumë mirë nga publiku shqiptar. E publikuar në muajin qeshor, “Memories”, ka mundur të jetë pjesë e klasifikimit të “The Top List” për 7 javë rresht, duke u pozicionuar në vende tepër...

“Jena Na”, triumfuesja e “The Top List” për këtë javë

“Jena Na” thotë Ardit Cuni dhe Vesa Smolica por duket se bashkë me ta janë dhe të gjithë fansat, të cilët kanë votuar dyshen e talentuar, duke bërë që këtë javë të kryesojnë “The Top List”. “Jena Na” është bërë pjesë e klasifikimit të 20 këngëve më të bukura të...

Flet Lyrical Son, “I re pishmon” kënga e ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”

Ai sëbashku me MC Kreshën kanë sjellë një prej albumeve që pa frikë mund të thuhet se ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor shqiptar si edhe jashtë kufijve të saj. Ndërkohë që dyshja ka vendosur që 1 herë në 2-3 javë të publikojë ndonjë projekt të ri...

Vedat Ademi “thumbon” këngëtarët shqiptarë

Edhe pse shpesh herë diskutohet për numrin e klikimeve në kanalin e “Youtube” që shumë artistë shqiptarë marrin falë projekteve të tyre muzikore, së fundmi ka ardhur edhe një reagim nga këngëtari i njohur, Vedat Ademi. Vedati, i cili ka vetëm pak javë që ka publikuar projektin e tij të...

“Prurjet e reja nuk ecin”

Javën e kaluar pjesë e “The Top List” janë bërë disa projekte të reja muzikore të cilat duket se nuk kanë mundur t’ja dalin siç duhet në javën e ardhshme. Dafina me “Shot Calling”, Besa me “Hangover”, Vedat Ademi ft. J Gashi me “Thirrem Dashuri” dhe Adrian Gaxha & Franques me “My...

“High Love” vazhdon të jetë kënga më e votuar e Top Listës

Duket se fansat e Xhensilës janë më të kënaqur se kurrë me projektin e fundit të këngëtares, i cili për të tretën javë rresht kryeson klasifikimin e “The Top List”. E publikuar prej 1 korrikut, “High Love” ka mundur të marrë miliona klikime në kanalin e “Youtube” si edhe është...

Ndryshimet e Besa Kokëdhimës ndër vite në muzikë

Besa Kokëdhima ka nisur karrierën e saj muzikore me këngën debutuese “Më beso” në vitin 2003, një bashkëpunim me grupin Produkt 28, i cili rezultoi i suksesshëm në atë kohë. Ishte vetëm 19-vjeçe kur Besa u zhvendos përfundimisht në Shqipëri, pas studimeve që përfundoi në Angli. Në atë kohë ajo...