# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Yll Limani

Yll Limani është një këngëtar dhe tekstshkrues i lindur në Prishtinë më 24 shtator 1994. Ai arriti të bëhej i famshëm për publikun falë paraqitjes së tij në edicionin e parë të “The Voice of Albania”.

Dëshirën për të kënduar ai e ka trashëguar nga babai i tij, i cili është pjesëtar i grupin Minatori. Me muzikë Ylli nisi të merrej kur ishte në klasën e 9-të, duke postuar kovera të ndryshëm në “Youtube”.

NEWS

Ja cilët janë artistët me më shumë vende të para në 2022!

Kemi hyrë tashmë në gjysmën e muajit të qershorit dhe nëse kthehemi pak pas deri në fillim të vitit, janë disa artistë që kanë kryesuar më së shumti në klasifikimin e “The Top List”. Ja se cilët kanë qenë ata… 1. Yll Limani ka qendruar për 7 javë në krye...

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në "The Top List"!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...

Suksesi i Yll Limanit në krye, ja cilët janë artistët me më shumë vende të para rradhazi!

Një sukses i padiskutueshëm rezultoi projekti i fundit i Yll Limanit “9” për artistin. Që në javën e parë të publikimit, ai u votua për t’u bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” dhe madje votat e publikut e vendosën atë menjëherë në fron. “9” vazhdon që të mbajë...

Yll Limani në "A Live Night"!

Yll Limani performoi në episodin e dytë të “A Live Night”, ku dha një intervistë shumë të sinqertë dhe personale, për herë të parë dhe të fundit mbase në jetën e tij. Përveç kësaj ai këndoi dhe disa nga hitet më në zë gjatë këtyre viteve, duke përfshirë dhe atë...

Yll Limani sapo na paralajmëroi këngën e tij të re?!

Yll Limani është një ndër artistët më të talentuar dhe më të dashur të publikut shqiptar dhe jo vetëm. Një artist me kuptimin e plotë të fjalës, një talent i jashtëzakonshëm, Ylli di të dhurojë vetëm hite. Së fundmi artisti ka qenë dhe në “A Live Night“, ku dha një intervistë shumë...

Yll Limani në intervistën e parë dhe të fundit kaq personale të jetës së tij!

I ftuar në këtë episod të dytë të “A Live Night” ishte artisti shumë i dashur shqiptar Yll Limani. Një artist me kuptimin e plotë të fjalës, një talent i jashtëzakonshëm, Ylli jep një intervistë unike ku zbulon për herë të parë disa detaje nga jeta e tij. Ndër të...

Yll Limani të shtunën në “A Live Night”! Ja se çfarë do të këndojë…

“A Live Night” ka nisur tashmë javën e kaluar dhe do të jetë pjesë e mbrëmjeve tona çdo të premte në orën 21:00 në ekranin e Top Channel. Ashtu siç e keni mësuar artisti i kësaj jave do të jetë pikërisht Yll Limani. Ylli ka qenë një ndër emrat e...

Yll Limani arrin një sukses ndërkombëtar me këngën e tij "9"!

Ylli Limani është padyshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer dhe me më shumë fansa në showbizin shqiptar. E kjo jo më kot. Çdo këngë e tij arrin të marrë gjithë vëmendjen e duhur dhe të rrëmbejë menjëherë zemrat e të gjithë publikut. Jo vetëm me videoklipe, por Yll Limani...

Nuk ndryshon Top 3, por ja kush hyn në Top 5!

Çuditërisht shumë pak ndryshime me të cilat hasemi këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, e aq më tepër në pozicionimin e Top 5. Teksa kreu ka mbetur i njëjtë, ja me çfarë surprizash jemi përballur këtë javë… “9” nga Yll Limani vazhdon që të qendrojë edhe për një...

Disa nga hitet që po bëjnë vitin në "The Top List"!

Jeni ju ata të cilët i keni votuar si të preferuarit tuaj për të hyrë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards dhe po ju ata që me votat tuaja po i mbani ende në klasifikim. Këto janë disa prej hiteve më të mira që...

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

"9" shkon tek 1! Projekti i ri i Yll Limanit merr fronin!

Yll Limani para pak ditësh ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “9”. Një projekt me të cilin Ylli kishte kohë që po punonte për të dalë një hit i vërtet. Dhe vërtet kështu ndodhi. “9” ka treguar edhe njëherë se sa unik është Yll Limani dhe...

Yll Limani, këngëtari i preferuar i çdo moshe...

Ylli Limani është padyshim një ndër këngëtarët më të pëlqyer dhe me më shumë fansa në showbizin shqiptar. E kjo jo më kot. Çdo këngë e tij arrin të marrë gjithë vëmendjen e duhur dhe të rrëmbejë menjëherë zemrat e të gjithë publikut. Jo vetëm me videoklipe, por Yll Limani...

Ja artistët me më shumë këngë në klasifikim në Prill 2022!

Padyshim që klasifikimi i 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards ka një sërë artistësh të talentuar dhe shumë të dashur për publikun. Ka dhe nga ata që kanë shumë projekte njëkohësisht në listë. Capital T e kryeson këtë listë  me 9 projekte njëkohësisht. “Dy zemra” qendron më...

Zbulohet një ndër emrat që do të performojë në “A Live Night”!

Ashtu si tashmë e kemi mësuar, së shpejti në ekranin e Top Channel do të kemi mundësi të ndjekim emisionin më të ri, “A Live Night”. Një prodhim origjinal i Top Channel, Top Albania Radio dhe Top Music Awards. Këtë muaj nis një seri dokumentarësh muzikorë me artistët më të...

Yll Limani na prezanton me hitin e rradhës!

Yll Limani është një prej këngëtarëve tanë që ka ditur më së miri si të rrëmbejë zemrat e njerëzve dhe t’i pushtojë me këngët e tij. Padyshim që çdo këngë e Yllit është hit dhe lidh njerëzit kaq shumë emocionalisht. Prej një kohe të gjatë tashmë, Yll Limani na ka treguar se...

Edhe pak ka mbetur për të zbuluar surprizën e rradhës nga Yll Limani!

Një ndër këngëtarët më të dashur të publikut, që gjithmonë di se çfarë fansat e tij kërkojnë është Ylli Limani. Projektet e tij rrëmbejnë zemrat e fansave dhe pëlqehen nga çdo moshë. Si çdo herë ai vjen me risi të ndryshme dhe nuk ngurron duke i befasuar të gjithë. Para...

Capital T, Yll Limani dhe Alban Skënderaj, artistët me më shumë këngë njëkohësisht në "The Top List"!

Padyshim që klasifikimi i 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards ka një sërë artistësh të talentuar dhe shumë të dashur për publikun. Ka nga ata këngëtarë që kohët e fundit janë shumë aktivë duke sjellë projekte të reja dhe duke qenë gjithmonë në vëmendjen e publikut. Ka...

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Yll Limani rimerr kreun e "The Top List" për këtë javë!

Një javë e re dhe me ndryshime kjo në “The Top List”. Top 5 ka pësuar disa ndryshime, ndoshta jo dhe aq surprizë. Yll Limani ka arritur që të marrë kreun e kësaj jave të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare me “Lshoja zanin”. Kjo këngë mesa duket...