# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ledri Vula

Ledri Vula është një këngëtar shqiptar, i lindur më 10 Korrik 1986 në Prishtinë. Ledri e nisi karrierën e tij muzikore me grupin Skillz, së bashku me Visar Shalën. Pas disa vitesh suksesi, dyshja vendosi të ndahej, ku secili prej tyre nisi karrierën “solo”.

Ne vitin 2012, Ledri vendosi të tërhiqej nga muzika, për t’ju përkushtuar studimeve dhe karrierës si regjisor. Në 2014, ai publikoi “100 Probleme”, këngë e cila e riktheu në tregun muzikor.

NEWS

Ledri is King, again!

Vetëm pak javë më parë Ledri Vula publikoi projektin e tij “Monaco”. E mesa duket kjo këngë e tij ka rezultuar në një hit të padiskutueshëm. Ledri me “Monaco” ka arritur që për këtë javë të pozicionohet në krye të “The Top List”. Duket se kënga u prit shumë mirë...

Ledri Vula në natën e tij në "A Live Night"!

I ftuar në këtë episod të “A Live Night” ishte një artist shumë i dashur dhe i talentuar, Ledri Vula. Në një intervistë si asnjëherë më parë, Ledri ka rrëfyer gjithçka për karrierën e tij muzikore dhe jo vetëm.

Ledri Vula në rrëfimin më personal të jetës së tij në ”A Live Night”!

I ftuar në këtë episod të “A Live Night” ishte një artist shumë i dashur dhe i talentuar, Ledri Vula. Në një intervistë si asnjëherë më parë, Ledri ka rrëfyer gjithçka për karrierën e tij muzikore dhe jo vetëm. Gjëja më me qejf që bëj është të shkoj në studio...

Njihuni me hitet që Ledri Vula do të performojë në "A Live Night"!

Ledri Vula është artisti që pritet të performojë dhe të rrëfehet këtë të shtunë në spektaklin më të dashur “A Live Night”. Një emision që na ka mbajtur gozhduar para ekranit, na ka bërë të njohim një tjetër anë të artistëve tanë të dashur dhe të dëgjojmë hitet e tyre më...

Ja si (nuk) ka ndryshuar Top 5 këtë javë!

Çuditërisht këtë javë nuk jemi hasur me shumë ndryshime në klasifikim, të paktën për sa i përket renditjes në Top 5. Më saktësisht ja se me cilat ndryshime kemi të bëjmë… Kreu i kësaj jave mbetet përsëri i njëjti. Është dyshja e fuqishme, Capital T dhe Alban Skënderaj, të cilët...

Ledri Vula bashkoi forcat me reperin e njohur për të sjellë hitin e radhës!

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim prej vitesh ndër më të pëlqyerit nga ndjekësit. Ai thuajse kurrë nuk ka ndaluar së sjelluri muzikë të mirë për ndjekësit e tij. Pas publikimit të këngës së fundit që titullohet “Monaco”, Ledri ka sjellë dhe...

Ledri Vula, artisti i kësaj jave në "A Live Night"!

“A Live Night” është prodhimi më i ri në Top Channel që padyshim është një risi e ekraneve tona. Deri më tani keni pasur mundësinë të shihni në intervista shumë më ndryshe nga sa jeni mësuar disa nga artistët e “A Live Night” dhe t’i dëgjoni duke performuar ‘live’ teksa na...

Ledri Vula hyn në Top 3 me "Monaco"!

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim prej vitesh ndër më të pëlqyerit nga publiku. Ai thuajse kurrë nuk ka ndaluar së sjellur muzikë të mirë për fansat e tij. Pak ditë më parë, Ledri ka publikuar projektin më të ri muzikor, që...

Konfirmohet një tjetër artist në “A Live Night”!

“A Live Night” është prodhimi më i ri në Top Channel që padyshim është një risi e ekraneve tona. Deri më tani keni pasur mundësinë të shihni në intervista shumë më ndryshe nga sa jeni mësuar disa nga artistët e “A Live Night” dhe t’i dëgjoni duke performuar ‘live’ teksa...

Disa nga këngët e verës së kaluar që po rezistojnë ende në "The Top List"!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut edhe sot pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”. Ja cilat janë ato… Butrint Imeri x Kida x...

Ja tre hyrjet e reja të Top 10 për këtë javë!

Disa projekte të reja mjaft të fuqishme këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Madje që kanë arritur dhe një pozicionim mjaft të mirë duke u renditur në Top 10. Ja për kë bëhet fjalë… “Për dashni” nga Capital T ka arritur të rrëmbejë menjëherë vendin e dytë dhe...

Bashkëpunimi i Ledrit dhe Kidës, më mirë me apo pa Butrintin?

Kida dhe Ledri Vula publikuan së fundmi këngën e tyre më të re të titulluar “Tdu” që është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë. Ky projekt ka arritur që ta pozicionojë dyshen menjëherë në vend të 6-të të klasifikimit. Kjo nuk është hera e parë që Kida dhe...

Edhe pak ka mbetur për të zbuluar surprizën e ardhshme të Kidës dhe Ledrit!

Kida është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura të momentit. Këngët e saj kanë pasur gjithmonë sukses, duke u kthyer në hite dhe duke numëruar miliona klikime. Jo vetëm për faktin se këngët e saj kanë pasur shumë sukses, por ajo çfarë e bën këngëtaren një ndër...

Ja artistët me më shumë këngë në klasifikim në Prill 2022!

Padyshim që klasifikimi i 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards ka një sërë artistësh të talentuar dhe shumë të dashur për publikun. Ka dhe nga ata që kanë shumë projekte njëkohësisht në listë. Capital T e kryeson këtë listë  me 9 projekte njëkohësisht. “Dy zemra” qendron më...

Ja si ndryshon Top 5 këtë javë!

Një tjetër javë plot me ndryshime sa i përket renditjes në “The Top List” e aq më tepër në Top 5. Teksa kreu ishte disi surprizë për këtë javë, pjesa tjetër e klasifikimit rrotullohet thuajse të njëjtëve artistë. Donald Veshaj theu çdo parashikim dhe ia ka dalë që të renditet...

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Ledri me një olé për lockdown-in në Top 5!

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim prej vitesh ndër më të pëlqyerit nga ndjekësit. Ai thuajse kurrë nuk ka ndaluar së sjellur muzikë të mirë për ndjekësit e tij. E së fundmi duket se ka vendosur të na surprizojë me një projekt...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Kreu ngjyroset bardhë e blu e kuq nga Ledri!

Ledri Vula është padyshim një nga artistët shqiptarë më të dashur për publikun. Çdo projekt i tij është kthyer në një hit të padiskutueshëm. E së fundmi Ledri na ka surprizuar sërish fansat e tij. Reperi ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri të titulluar “Amerikana”, që...

Këto janë këngët e publikuara nga Ledri Vula brenda këtij viti...

Ledri Vula është një nga reperët më të njohur të showbiz-it tonë dhe padyshim prej vitesh ndër më të pëlqyerit nga ndjekësit. Ai thuajse kurrë nuk ka ndaluar së sjellur muzikë të mirë për ndjekësit e tij. Para një muaji, Ledri lançoi këngën e tij më të re në bashkëpunim...