# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Blleki

Blleki, emri i vërtetë i të cilit është Flamur Rukovci është këngëtar i njohur, jeton dhe vepron ne Gjilan ose me sakte ne lagjen “Qenar Qeshme”, e cila ndryshe njihet si nje lagje ku eshte jeta “Underground”.

Blleki këndon muzikë rap të ashpër “underground”, ku tregon në përgjithësi jetën e shumicës së rinisë që e kalojnë në stilin “Gangsta”. Punon pa u ndalur dhe padyshim që së shpejti do të njihet edhe më shumë dhe mendohet se do të jetë e ardhmja e repit shqiptar.

Blleki tashmë është bërë pjesë e labelit “Pint”, krijuar nga Mc Kresha dhe Lyrical Son. Së fundmi ai është bërë babai i një djali të quajtur Priam.

NEWS

Blleki e ka me dikë që "s'i kërcet", zbuloni se me kë!

Reperi Blleki ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar “Kujt pi kerset”, e cila është bërë menjëherë pjesë e klasifikimit në “The Top List”. Një titull mjaft interesant ky për një këngë kaq interesante. Blleki duket se në këtë projekt ka ardhur me nota shumë të forta...

Kreu nuk ndryshon, po aq edhe "Top 5"

Vin Veli dhe Lorè ia kanë dalë të jenë edhe këtë javë të preferuarit e publikut shqiptar me projektin e tyre muzikor, “Tonight”. Java e kaluar ishte vërtet një surprizë për dyshen e talentuar, e cila u ngjit me 75 pozicione dhe u rendit në kreun e listës. Fansat janë...