# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Alban Ramosaj

Alban Ramosaj, i lindur më 7 Mars 1996 në Holandë, është një këngëtar, tekstshkrues dhe model, i cili prej vitesh jeton së bashku me familjen e tij në Tiranë.

Karriera e tij muzikore nisi në moshën 16-vjeçare. Ai fillimisht u bë i famshëm për publikun shqiptar në “The Voice of Albania”, i cili u kualifikua deri në gjysmëfinalen e këtij formati.

Zhanret muzikore te preferuara jane Pop, RnB dhe Soul.

NEWS

Ja 5 këngët që janë ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Një rritje me shumë pozicione në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në “The Top List” që disa prej projkteve kanë pësuar. Jeni kuriozë të mësoni se cilat janë ato këngë apo ata artistë që bënë diferencën këtë javë? Në vend të parë të kësaj liste kemi Era...

Kreu nuk ndryshon, Top 5 rrotullohet rreth vetes!

Sërish hasemi me surpriza sa i përket klasifikimit të “The Top List” edhe për këtë javë. Pesë vendet e para nuk kanë pasur shumë ndryshim nga java e kaluar, teksa kreu qendron sërish i njëjtë prej javësh tashmë. Beatrix Ramosaj ka arritur që mbajë sërish fronin e 100 këngëve më...

Albani dhe Beatrix, vëlla e motër në Top 5!

Një ‘rivalitet’ në familje këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Po flasim pikërisht për Alban dhe Beatrix Ramosaj. Të dy ata ndodhen në listën e javës së Top Awards. Madje jo vetëm kaq, por ata duket se janë fare pranë njëri-tjetrit. Teksa tashmë “Faj” e Trixës pozicionohet në...

Top 5 këtë javë plot me hyrje të reja!

Ndoshta kemi hasur gjatë javëve të kaluara surpriza për sa i përket pozicionimit të këngëve në Top 5, por si këtë javë rrallë ndodh. Klasifikimi i Top 5 këtë herë ka ardhur me disa hyrje të reja. E ndërsa vendi i parë nuk ka pasur asnjë ndryshim nga java e...

Alban Ramosaj kujton hapat e tij të parë në muzikë!

Një këngëtar shumë i dashur për publikun shqiptar dhe një nga emrat më të komentuar të momentit, Alban Ramosaj ishte në një rrëfim ekskluziv për Top Albania Radio për hapat e tij të parë në muzikë. Ai kujton fillimet e tij në fushën e muzikës, duke na zbuluar se e...

Ja cilat janë këngët që janë ngritur më shumë në klasifikim!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve, sidomos të atyre që kanë më pak javë në klasififikim. “Pistole” nga Diona Fona dhe Marin, e cila ka vetëm dy javë në klasifikim, është rritur me plot 92 vende duke u...

Best look of "new entry" nga çunat për këtë javë!

Këtë javë në “The Top List”, patëm katër hyrje të reja, ndër këto ato që na bënë më shumë përshtypje ishin ishin dy videoklipe që spikatën nga stili i të veshurit. Ishte pikërisht “Shpirto” nga Alban Ramosaj dhe “Adrenalina” nga Ardian Bujupi dhe Finem. Në videoklipin “Shpirto”, shohim një Alban...

Ndryshon kreu, një tjetër 'new entry' në "Top 5"!

Të tjera surpriza në klasifikimin e kësaj jave në “The Top List”! Kënga “Nina” e treshes së artistëve Bruno, Flori Mumajesi dhe Klajdi Haruni edhe pse ka qendruar për dy javë në vendin e parë, këtë herë duket se nuk ja doli dot të ruante fronin. Me vetëm 1 vend...

Nuk ndryshon kreu, por Ylli Limani është një vend larg

Jemi në javën e 237-të të klasifikimit të “Top Awards” dhe publiku vazhdon të votojë pafund artistët e preferuar me projektet e tyre, qofshin ato të vjetra apo të reja. Këtë javë publiku ka zgjedhur si këngë më të bukur bashkëpunimin e Alban Skënderaj dhe Elgit Dodës, “Parajsa ime”, duke...

Java e Albanëve dhe e Yllit!

Zona e nxehtë këtë javë ka pësuar ndryshime, krahasuar me një javë më përpara. Ndërkohë që vendi i parë i përkiste Dardan me këngën e tij “Daytona”, kjo javë ka sjellë në vendin e parë bashkëpunimin e Alban Skënderaj dhe Elgit Doda, “Parajsa ime”, duke e rikthyer Albanin në krye...

Ja mes kujt u ndanë muajt e dy stinëve të para të vitit

Viti 2020 është cilësuar derimë tani si një vit jo shumë i mbarë për shkak të ngjarjeve që kanë ndodhur por duket se cdo gjë i përket të shkuarës tani. Muzika është ajo që shëron cdo plagë dhe publiku i “Top Awards” vazhdon të mbështesë artistët e tyre të preferuar...

Ja si mbyllet Maji në "The Top List"!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Ekskluzive/ Alban Ramosaj -"I Nat Ma Fal", frymëzim nga filmat horror dhe leximi i librave satanik i vitit 1412-të

Alban Ramosaj kishte paralajmëruar përmes postimeve në rrjetet sociale se ishte duke punuar për projektin e tij të ri, i cili më në fund është publikuar dhe ka marrë menjëherë vëmendjen e publikut, i cili përmes votave, e ka renditur menjëherë në vendin e parë. “I Nat Ma fal” mban...

Ndryshon vendi i parë, ja cila këngë na ka fiksuar këtë javë...

Prej muajsh Alban Ramosaj kishte paralajmëruar publikun se ishte duke punuar për projektin e tij të ardhshëm, klipi i të cilit do të ishte si një film me metrazh të shkurtër dhe artisti ia ka arritur qëllimit. Vetëm pak ditë më parë, Albani ka publikuar “I Nat Ma fal“, një...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Ja si Alban Ramosaj “krijoi” Lana Del Rey ose Sabrina Claudia-n e tij, KleoNiki...

Rreth tetorit të vitit të kaluar, në media nisi të qarkullonte lajmi se Alban Ramosajt, i kishte “rënë në kokë” për Niki Delijorgjin, e cila tashme njihet me emrin e artit KleoNiki. Alban Ramosaj madje u skuq në fytyrë teksa po fliste për KleoNikin, duke ngritur akoma më shumë dyshime...

Alban Ramosaj lë pas "vuajtjen"

Pas triologjisë “Hiraeth” ku pamë një Alban Ramosaj të pikëlluar, artisti ka vendosur të lërë pas vuajtjen, duke ardhur më ritmik. Pavarësisht se kënga flet sërish për një zemër të thyer, Ramosaj ka vendosur t’i japë ngjyrim ndryshe kësaj kënge. “T’kom dasht” mban titullin prurja më e re e Albanit,...

Kreu ngelet i njëjtë por ja kush e ndjek këmba këmbës

Ronela Hajati ia ka dalë të shpallet edhe kësaj jave, artistja më e votuar me projektin e saj më të ri muzikor “MVP”. Ndërkohë vetë Hajati ka vendosur të kalojë disa pushime jashtë vëmendjes së publikut, pikërisht në Miami, duke shijuar në mënyrën më të mirë të mundshme suksesin e...

Mateus Frroku vs Alban Ramosaj

Përveçse janë të dy këngëtarë tepër të talentuar, diçka tjetër i bashkon Mateus Frrokun dhe Alban Ramosaj. Së fundmi, Mateus ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “Pa kembe ne toke”, në klipin e të cilit ka ardhur në super formë fizike. Në klipin e këngës,...

Kreu ngelet pak a shumë i njëjti por ka një hyrje të re në "Top 5".

Kjo javë vazhdon të mbetet e qetë sa i përket uljeve dhe ngritjeve të projekteve muzikore në klasifkimin e “The Top List”. Vetë kreu nuk ka ndryshuar aspak nga java e kaluar, ku është “Bakllava” e Butrint Imeritdhe Gjikos, ajo që nuk është mposhtur këtë javë. Kjo është java e...