menu

Andrra merr kreun e “The Top List” me “Kalle Llamen”


Ora: 13:05 Datë: 08/01/2017

“Kalle Llamen” është kënga e parë e albumit të ardhshëm të Andrrës, “Palinë”. E publikuar në fillim të muajit janar, kjo këngë ka mundur të marrë kreun e klasifikimit falë stilit të veçantë në muzikë dhe historisë që kjo këngë mbart.

“Kalle Llamen” tregon historinë e një vajze 14-vjeçare, e cila është martuar nga prindërit e saj, një histori që shumë femra e kanë përjetuar martesën që në fëmijëri.

Kjo javë ka sjellë një lumë ndryshimesh sa i përket uljeve dhe ngritjeve. Si kënga që është ngjitur me më shumë pozicione është “Per pak drite” e grupit Familia Ideale me +46 pozicione, duke u renditur në vendin e 4-t ndërsa kënga që ka humbur më shumë pozicione është Kanita me “Don’t Let Me Go” me -17 pozicione.

Sa i përket projekteve të reja muzikore ato janë vetëm dy, D Real me “Dikur” dhe Andrra me “Kalle Llamen”.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”:topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar, java e 56-ë e “The Top List”, Top Awards:

 1. Andrra – Kalle Llamen
 2. Stanaj – Romantic
 3. 2po2 – ft. Unikkatil – Kryt Nalt
 4. Familia Ideale – Per Pak drite
 5. Kida ft. Xhensila – Uh Baby
 6. Majk – Fund
 7. Alban Skenderaj – Stoli I Trendafilave
 8. Janex ft. Dabo – Wannabe
 9. Stanaj – Ain’t love strange
 10. Paradox – Back to her
 11. Ledri Vula – A jena mire
 12. Besa ft. Flori – 1 2 3
 13. Elvana Gjata ft. Capital T & 2po2 – Lejla
 14. Era Istrefi – Bonbon
 15. Ghetto Geasy ft. Majk – Ajo
 16. Gjiko – Je shku (-4) (8)
 17. Vlashent Sata – Erdhi Dita
 18. Xuxi – Seven Days
 19. Bojken Lako – Sekret
 20. Majk – Kcen
 21. Getinjo ft. Kida – Ku je
 22. Mozzik ft. Arta – Kom Dasht
 23. Dhurata Dora ft. Dj Geek – Ayo
 24. Edona Vatoci – Miremengjes
 25. Butrint Imeri – E jona
 26. Dhurata Dora – Vec Ty
 27. Gillespie – Aq me ben
 28. Flori Mumajesi ft. Ledri Vula – Beautiful
 29. Ledri Vula ft. Flori Mumajesi – Nuk ma la
 30. Ledri Vula – Kings
 31. Capital T feat Dhurata Dora – Bongo
 32. Mc Kresha & Lyrical Son ft. Ledri Vula – Hip Hop
 33. Getinjo ft. Nikka – Njeri
 34. 2po2 ft. Capital T – Kujt pi kallxon
 35. Elvana Gjata – Njesoj
 36. Samanta ft. Gent Fatali – Na e dina
 37. Kanita – Don’t let me go
 38. Xhensila – High Love
 39. Bruno – Ajo
 40. Alban skenderaj – Duart Lart
 41. Alban Skenderaj – Engjell
 42. Ardian Bujupi & Dalool – E embel
 43. Evi Reci – In my room
 44. Samanta – Si Ai
 45. Ylli Limani – Pritem se po vi
 46. Young Zerka – Harem
 47. Tuna – Bermuda
 48. Dafina ft. Rinor – Bottles up
 49. NRG Band – Mos ma le fajin
 50. D Real – Dikur