FEATURED

Kush janë Rilind Alimani dhe Agoni, artistët e rinj të listës?

Kjo javë ka sjellë në “The Top List” mjaft artistë të rinj, e dy prej tyre janë dhe Rilind Alimani dhe Agoni. Ata kanë publikuar bashkëpunimin e tyre “Fustanin që ta solla mbrëmë”, me të cilin debutojnë të dy në Top Awards. Le të njihemi më shumë me ta… Rilind...

Ardit Çuni kthehet në “The Top List” me artistin e ri të listës, Florian Tufallari!

Ardit Çuni rikthehet pas një periudhe të gjatë në “The Top List”, këtë herë me një bashkëpunim. Ai ka bashkuar forcat me Florian Tufallari, një emër i ri në listë, për të sjellë “Duje”. Florian Tufallari bën debutimin e parë në muzikë në vitin 2015 kur publikon “Shpirti im”. Më...

Alis, talenti i ri që i bashkohet Top Awards…

Alisi është një muzikant i ri dhe i talentuar nga Shqipëria, i cili në moshën 21-vjeçare ka arritur të bëjë një emër të rëndësishëm në skenën muzikore. Ai ka përfunduar studimet për piano, ku ka fituar çmime të ndryshme në kompeticione për këngë dhe piano, duke dëshmuar aftësitë e tij...

Sardi publikon një tjetër këngë vere, “E pashpirt”!

Ai njihet për zërin e tij unik dhe tekstet që të depërtojnë thellë në shpirt. Po flasim pikërisht për Sardi Strugaj, i cili ka publikuar këngën e tij më të re. Projekti i tij i fundit mban titullin “E pashpirt” dhe ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top...

Arilena Ara vjen në një bashkëpunim me zbulimin e saj, Alis!

Këngëtarja mjaft e dashur për publikun Arilena Ara është rikthyer sërish në “The Top List” pas një periudhe të gjatë, por këtë herë nuk vjen vetëm. Ajo ka sjellë bashkëpunimin e parë me fituesin e ‘X Factor 5’, Alis Kallaçi. Kënga mban titullin “Se të dua” dhe ka hyrë këtë...

Vivian Biagoni nga ‘Voice Kids’ në ligën e ‘të rriturve’!

Prej më shumë se 8 vitesh, Vivian Biagoni e ka bërë muzikën bashkëudhëtare të jetës së saj. Ajo ka marrë pjesë në disa aktivitete muzikore në Itali, si dhe ka patur një eksperiencë edhe si aktore në filma. Vivian ka studiuar piano, por kjo nuk është gjithçka që i pëlqen....

Mes muzikës dhe studimeve për mjekësi, Vivian Biagioni tregon si lindi kënga e saj e fundit “As unë as ti”!

E ftuar në “Live from Tirana” ishte këngëtarja dhe ish-konkurentja e “The Voice Kids” Vivian Biagioni për të folur rreth këngës së fundit të saj “As unë as ti” dhe jo vetëm. Si lindi kënga e re “As unë as ti”? Unë shkruaj dhe bëj muzikën time vetë, por për...

Ledri dhe Elvana direkt në krye me bashkëpunimin e tyre të fundit!

E dini se çfarë quhet një verë vërtetë e zjarrtë? Këtu nuk flasim vetëm për temperaturat e larta, por dhe për projektet muzikore. Thënë kjo, bashkëpunimet mes artistëve janë ato që na tërheqin më shumë gjatë këtij sezoni. E ku ka më mirë se një bashkim forcash mes Ledri Vulës...

Buta dhe Noizy bëhen bashkë sërish!

Për fansat e rap dhe hip hop, do të gëzoheni me këtë hyrje të re të javës. Bëhet fjalë pikërisht për një bashkëpunim mes dy prej artistëve më të preferuar të tregut muzikor shqiptar… “I kom pa” titullohet bashkëpunimi mes Buta dhe Noizy, i cili është publikuar vetëm pak ditë...