RENIS GJOKA

Renis Gjoka dhe Big Basta rikthejnë hitin e tyre të Top Fest si revoltë kundër pushtetit dhe himn të opozitës!

Renis Gjokën mund t’a kujtojmë me daljet e tij të para në Top Fest si pjesë e grupit Burn me këngën “Një hap përpara”. Kënga bëri goxha bujë në atë kohë dhe u pëlqye shumë nga publiku. Ajo që bëri përshtypje në fillim ishte zëri i tij karakteristik prej ‘rockeri’....

Renis Gjoka në një hit të menjëhershëm me Eneda Tarifa!

Një surprizë e mirë për të gjithë fansat vjen këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Dy nga emrat më në zë të skenës janë bërë bashkë për të sjellë projektin e tyre të ri. Renis Gjoka dhe Eneda Tarifa kanë bashkuar forcat për bashkëpunimin e tyre të fundit....

Renis Gjoka, nga kënga e tij e re e deri tek koncerti që do të mbahet në sheshin “Skënderbej”!

Renis Gjoka ka ardhur së fundmi me një projekt të ri siç ishte kënga e fundit me titull “Nuk të dua”. Me një tekst shumë të bukur dhe sigurisht me zërin e tij unik, Renisi ia ka dalë të sjellë një këngë që të kthehet si refren i ditës kur...

“Fjalët” e Renis Gjokës, këngëtari zbulon më shumë për projektin e tij!

Renis Gjoka javën që shkoi u bë pjesë e “The Top List” me këngën e tij më të fundit, “Fjalët”. Në një intervistë eksluzive për “Top Awards”, Renisi ka folur më detajisht mbi këtë stil të ri që erdhi me “Fjalët” si dhe çfarë ka rezervuar ende për fansat e...

Ja cilat janë këngët që janë ngritur më shumë në klasifikim!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve, sidomos të atyre që kanë më pak javë në klasififikim. “Pistole” nga Diona Fona dhe Marin, e cila ka vetëm dy javë në klasifikim, është rritur me plot 92 vende duke u...

A ka më vend për muzikë rock në tregun shqiptar?!

Ju kujtohen kohët ku rryma rock mbizotëronte shumë në muzikën shqiptare? Ishin këngëtarë me emër si Aleksandër Gjoka, Elton Deda, Gentian Demaliaj apo Redon Makashi që dëgjoheshin plot kërshëri teksa sillnin një frymë ndryshe dhe shumë moderne që pëlqehej gjithnjë e më shumë. Në festivalin e vitit 1991 u prezantuan të...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë…

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Projekti më i ri nga Dafina Zeqiri i titulluar “Happy Birthday” ka vetëm 2 javë...

Renis Gjoka me një koncert që bëri bashkë yje të muzikës në shtëpinë e diktatorit hyn në listë me 3 këngë të reja!

Këngëtari i mirënjohur Renis Gjoka, publikoi në kanalin e tij në “Youtube”, koncertin e plotë të bërë para pak kohësh, i titulluar “Rock The Dictator”, si dhe këngët e ndara gjatë tij. Renisin mund t’a kujtojmë me daljet e tij të para në “Top Fest” si pjesë e grupit “Burn”...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...