LYRICAL SON

Treshja magjike, ripërserit suksesin që pas performancës në “Top Awards”, rijetojeni edhe njëherë

“Hip Hop ” ishte projekti muzikor, i cili bashkoi fillimisht treshen e njohur, Mc Kresha, Lyrical Son dhe Ledri Vula. Artistët e dashur të publikut shqiptar, të njohur ndryshe si treshja magjike, shkëlqyen me performancën e tyre në “Top Music Awards 2016”, duke ngritur publikun në këmbë me interpretimin e...

Publikimet e reja, çfarë do të ndodhë javën e ardhshme?!

Jemi në fillim të muajit shkurt dhe duket se artistët janë vënë në lëvizje, ndryshe nga muaji janar, i cili u konsiderua si një “muaj i fjetur” sa i përket publikimeve të reja. Gjatë këtyre ditëve janë publikuar disa projekte të reja muzikore, por çfarë do të ndodhë me to,...

“Sonte” e Ronelës dhe Lyrical Son ngjitet me 4 pozicione

Rreth një muaj më parë, Ronela dhe Lyrical Son bashkuan fuqitë, duke sjellë projektin muzikor të titulluar “Sonte”, i cili ka rezultuar tepër i pëlqyer për fansat e dyshes. Falë votave të publikut, kjo këngë ka 4 javë që është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List”, ku nga...

Rikthehen në klasifikim Lyrical Son dhe Mc Kresha

Bashkëpunimet e tyre gjithmonë kanë rezultuar të suksesshme kështu që padiskutim të njëtin fat do të kishte dhe projekti më i ri i Lyrical Son dhe MC Kresha. Dyshja e talentuar ka vetëm pak ditë që ka nxjerrë në treg projektin më të ri muzkor të titulluar “Hey Girl”, i...

Flet Lyrical Son, “I re pishmon” kënga e ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”

Ai sëbashku me MC Kreshën kanë sjellë një prej albumeve që pa frikë mund të thuhet se ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor shqiptar si edhe jashtë kufijve të saj. Ndërkohë që dyshja ka vendosur që 1 herë në 2-3 javë të publikojë ndonjë projekt të ri...

Në pritje të albumit të MC Kresha dhe Lyrical Son

“Rapsodët n’rap t’sotit”,  ky është albumi i shumëpritur që dyshja Mc Kresha dhe Lyrical Son pritet të publikojë së shpejti. Ndërkohë që momentalisht Mc Kresha dhe Lyrical Son po shijonë suksesin e projekti të tyre më të ri të titulluar “Ky Tipi” duke u bërë menjëherë pjesë e Top Listës,...