LUIZ EJLLI

Yll Limani i rrëmben fronin Luizit këtë javë, por ky i fundit vazhdon mban rekordin për më shumë këngë në Top 10!

Pas disa javësh në vend të parë, Luiz Ejlli është ‘rrëzuar’ nga froni. Vendi i parë i “The Top List” këtë javë ka shkuar për Yll Limanin me një nga këngët e albumit të tij, “Tjetër”. Bëhet fjalë pikërisht për këngën “Injoro”. “Ninulla e vetmisë” e Luizit ishte prej dy...

Pak para nisjes së Big Brother VIP 3, Luiz Ejlli ka diçka për t’u thënë banorëve të rinj!

Fituesi i edicionit të dytë të “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli, ka postuar pak më parë një video në “Instastory”, ku shprehet se e kanë “kapur emocionet meqenëse fillon Big-u”. Këngëtari i dashur për publikun thotë se i vjen keq që banorët që do të bëhen pjesë e shtëpisë më...

Balada apo ritmike?! Ja cilat këngë të këtyre artistëve pëlqehen më shumë!

Pavarërisht nëse disa artistë karakterizohen vetëm nga një rrymë e caktuar, ka shumë të tjerë që preferojnë të eksperimentojnë në disa rryma. Kjo në fakt, është diçka pozitive sepse tërheq çdo lloj publiku të cilë kanë preferenca të ndryshme. Shumë këngëtarë të tregut tonë muzikor, i kanë qëndruar besnik një...

Luiz Ejlli, Yll Limani dhe Alban Skënderaj – artistët që mbizotërojnë në Top 5!

Klasifikimi i kësaj jave i “The Top List” nuk ka sjellë shumë ndryshime. Viti 2024 në fakt nisi me asnjë hyrje të re, duke qëndruar sërish tek projektet e vjetra në listë. Surpriza, nëse do të mund të quhet e tillë, vjen në renditjen e Top 5. Më saktësisht, Top...

Ja cilat janë 10 këngët e listës që i shkojnë më shumë Janarit!

Viti 2023 që lamë pas ka qenë goxha surprizues dhe shumë i ngjeshur me projekte të reja muzikore. Dhe ja ku tashmë kemi hyrë në vitin e ri dhe përballemi me të tjera surpriza. Janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore dhe ja ku e vërtetojmë edhe...

Beteja këtë javë mes Yll Limanit dhe Luiz Ejllit, ja sa këngë ka secili në Top 100!

Yll Limani ka qenë ndoshta kryefjala e kësaj jave në “The Top List”. Ai ka publikuar albimin e tij të ri që mban titullin “Tjetër”, i cili përbëhet nga plot 12 këngë. Të gjitha këto projekte arritën që të tërhiqnin zemrat e fansave të tij, të cilët me votat e...

Luiz Ejlli: “2024 do të jetë viti im pasi vjen në jetë vajza ime”!

Programi traditë i ditës së fundit të vitit rikthehet edhe këtë herë dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllet ndryshe ky vit, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2023. Surprizat nga artistët nuk mungojnë...

Ja cilat janë këngët që i rezistuan më shumë vitit 2023!

Kjo javë që po mbyllet shënon javën e 419 të klasifikimit të 100 këngëve më të mira moderne shqiptare në “The Top List”, Top Awards dhe fundin e vitit 2023. Kemi pasur si pjesë të listës shume projekte të mira që votat tuaja kanë vendosur se sa gjatë do qëndronin...

Luiz Ejlli, artisti me më shumë këngë në të njëjtën kohë ndonjëherë!

Pas përfundimit të “Big Brother VIP Albania”, prej nga doli edhe fitues, Luiz Ejlli është bërë aktiv në muzikë, film, në rrjetet sociale dhe në koncerte. Publiku e do tej mase dhe është kthyer në ndoshta personazhin më të komentuar të këtij viti. Projektet muzikore për Luiz Ejllin pas daljes...