LUIZ EJLLI

“Ninulla e vetmisë”, Luiz Ejlli publikon këngën e tij të re!

Luiz Ejlli sa vjen e po bëhet edhe më aktiv me karrierën e tij pas daljes nga ”Big Brother VIP”. Të gjitha këngët që ai ka publikuar pas daljes nga shtëpia më e famshme në Shqipëri kanë rezultuar mjaft të suksesshme. Pas suksesit të filmit “Në kuadër të dashurisë”, Luizi...

Çfarë vjen pas Luiz Ejllit, a do të vazhdojë artisti t’i rezistojë kohës në fron?

Luiz Ejlli së fundmi ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor që mban titullin “Frymë”. Kënga erdhi si surprizë për të gjithë fansat e artistit. Përmes këtij projekti, Luizi dhe Kiara kanë konfirmuar me videoklipin mjaft të ëmbël se janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Çifti...

Viti i Luiz Ejllit në “The Top List”, në krye prej 73% të javëve në 2023!

Luiz Ejlli dhe Kiara Tito po bëhen prindër për herë të parë. Historia e bukur e dashurisë në “Big Brother VIP” u kurorëzua me frytin e ndjenjës së tyre. Nëpërmjet një kënge të titulluar “Frymë”, Luizi konfirmoi lajmin e ëmbël për të gjithë ndjekësit. E nuk kishte si të ndodhte...

Luiz Ejlli lë (sërish) rrjetin pa “Frymë”!

Luiz Ejlli ka publikuar pak ditë më parë këngën e tij më të re që mban titullin “Frymë”, e cila është një dedikim shumë i ëmbël. Përmes kësaj kënge, Luizi ka zbuluar se ai dhe Kiara do të bëhen prindër për herë të parë. Moderatorja e njohur është në pritje të...

Luiz Ejlli publikon këngën e tij të re, ku konfirmohet dhe shtatzënia e Kiarës!

Një nga çiftet më të dashur të momentit padiskutim që janë Kiara Tito dhe Luiz Ejlli. Dyshja kanë fituar pëlqimin e fansave dhe padyshim që gjithçka që ata bëjnë përbën lajm në rrjet. Prej javësh kanë qarkulluar lajme në media të ndryshme se çifti i njohur Kiara Tito dhe Luiz...

Alban Skënderaj shkëlqen në “Dancing With The Stars” dhe merr kreun e kësaj jave! 

Alban Skënderaj ka qenë i ftuari special i mbrëmjes së të premtes në “Dancing With The Stars”, teksa ishte i pranishëm si anëtari i 5-të i jurisë dhe personazhet e njohur me partnerët e tyre kërcyen këngë vetëm nga repertori i artistit. Mbrëmja u shoqërua edhe me dy performanca speciale...

Rekordi i pakrahasueshëm i Luiz Ejllit, ja kush ‘e ndjek’!

Edhe pse tregu muzikor shqiptar prodhon shumë projekte të ndryshme gjatë gjithë kohës, kjo javë sërish ka qenë mjaft e qetë për artistët tanë. Publiku, nëpërmjet votave të tyre, ka zgjedhur që “The Top List” të mbetet po e njëjta me atë të javës së kaluar. Megjithatë, në ndryshim nga...

Top 5 nuk ndryshon për të tretën javë rradhazi!

Një tjetër surprizë në klasifikimin e kësaj jave në “The Top List”. Për të tretën javë radhazi, renditja në Top 5 nuk ka ndryshuar aspak. Ndërkohë që javën e kaluar nuk kishin asnjë hyrje të re, e gjithë vëmendja ishte tek pozicionimi i Top 5 projekteve në listën e 100...

“Unë në film?!” Luiz Ejlli tregon momentin se si mori ftesën për të qenë protagonist në “Në kuadër të dashurisë”!

Premiera e filmit “Në kuadër të dashurisë”, i pari prodhim i Top Channel Films mbajtur më datë 9 Tetor në Pallatin e Kongreseve bëri bashkë personazhe të njohur të ekranit shqiptar. Filmi me protagonist kryesor, Luiz Ejllin dhe Olta Gixharin u prit mes emocioneve të shumta, ku një numër i...