JONIDA MALIQI

Java me më shumë hyrje të reja për 2023, por cila mban rekordin gjatë viteve?!

Një javë e ngarkuar dhe plot me projekte të reja muzikore ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Le të themi që artistët paskan rënë në një mendje për të publikuar këngët e tyre. Deri më tani kjo është java me më shumë hyrje të reja për vitin 2023. Këtë...

Jonida Maliqi sjell për fansat e saj një hit të ri për ditën e lindjes!

Pas disa muajve pauzë, Jonida Maliqi rikthehet fuqishëm me një këngë mjaft energjike, ku këngëtarja ka vendosur ta titullojë “Do apo nuk do”. Ajo është një nga artistet shqiptare që i ka rezistuar kohës dhe publiku e dashuron dhe çdo projekt i saj merr impaktin më pozitiv. Jonida Maliqi i është...

“Një urë e madhe për ne artistët”, ja çfarë thotë Jonida Maliqi…

Top Albania Radio ka zhvilluar një mbrëmje gala në nder të 25 viteve të krijimit të saj, me sloganin e “25 viteve kujtime” (25 Years, Creating Memories) pa kurrëfarë nostalgjie për të shkuarën, por me shijen e mirë të saj, kjo radio rend drejt 25 viteve të ardhshëm, sido qofshin...

Amaneti i Jonida Maliqit, kënga që dëshiron të jetë në sfond në funeralin e saj!

Epo, edhe këtë nuk e kishim dëgjuar ndonjëherë… Të pëlqesh aq shumë një këngë dhe mesazhin që ajo përcjell, sa ta duash që të luhet në sfond në funeralin tënd! Ja që ky është rasti i Jonida Maliqit. Kur mendojmë për vdekjen, të gjithë kemi përpara syve një imazh aspak...

Jonida Maliqi tregon cilat këngë shenjuan jetën e saj!

E ftuar ditën e sotme nëpërmjet një lidhje telefonike në emisionin “Live From Tirana” ka qenë këngëtarja e njohur Jonida Maliqi, ku na ka treguar më shumë rreth jetës së saj ndër vite dhe duke i dedikuar secilit moment të rëndësishëm një këngë. Me anë të kësaj ajo ka zgjedhur...

Një dashuri në trekëndësh… Jonida Maliqi tregon detaje të projektit të saj të ardhshëm!

Jonida Maliqi është një nga këngëtaret më me stil në tregun shqiptar. Kjo jo vetëm në projektet e saj muzikore, por edhe në shijet e saj në modë. Kënga e saj e fundit titullohet “Hije” që është prej 6 javësh pjesë e klasifikimit të “The Top List” në Top Awards....

Jonida Maliqi dhe “Hijet” e saj…

Në fillim të këtij viti, Jonida Maliqi na rrëfeu se do t’i kthehet dashurisë së saj të parë, muzikës. Tashmë ajo është rikthyer me “Hije”, një këngë që padyshim solli diferencën. Jonida Maliqi i është përkushtuar vitet e fundit thuajse me kohë të plotë televizionit, me projektet e saj dhe...

Jonida Maliqi rikthehet këtë verë me “Hije”!

Jonida Maliqi është një nga këngëtaret më me stil dhe padyshim që tanimë është edhe një blogere shumë e njohur në Shqipëri. Jo shumë aktive me këngë të reja, por gjithsesi nuk i ka munguar audiencës edhe me paraqitjet e shumta televizive. Së fundmi ajo ka sjellë këngën e saj...

Cilat janë projektet më të ngritura në pozicionim këtë javë?!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Day Dreaming” nga një artist ende i ri, Elon, ka surprizuar goxha duke u rritur me plot 75 vende nga java e kaluar. “Need You” nga Jonida Maliqi...