DAFINA ZEQIRI

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Dafina dhe Dj Geek, dashni e madhe në skenë dhe jashtë saj!

Ata janë padyshim një ndër çiftet më të dashur të showbiz-it shqiptar. Po flasim pikërisht për Dafina Zeqirin dhe Dj Geek. Bashkëpunëtorë në projekte muzikore por edhe në jetën personale. Dafinën dhe Dj Geek i kemi parë shpesh në projekte të përbashkëta dhe duhet thënë që kanë qenë ndër më...

Majk dhe Dafina, ja sa është pëlqyer bashkëpunimi i tyre për herë të parë!

Ashtu siç edhe kishin paralajmëruar prej kohësh tashmë, Majk dhe Dafina Zeqiri kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të parë së fundmi. “Më fal” mban titullin kënga e re, që vjen si një dedikim për gjithë zemërthyerit. Teksti i këngës është shkruar nga vetë ata, ndërsa kanë patur dhe ndihmën e reperit...

Ja se cilat janë ngjitjet më të bujshme të javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Like Jackson”,  projekti i Tan Bramës që i është bashkuar së fundmi klasifikimit, është rritur me plot 76 vende. Duket se pjesëmarrja e tij në “Big Brother VIP”...

Dj Geek në një ode për muzën e tij, Dafina nuk kalon dot pa u vënë re edhe pse nuk e gjejmë në titull!

Tanimë, të deklaruar në publik, Dafinën dhe Dj Geek i shohim shpesh të postojnë bashkë në rrjete sociale. Të dy janë çift në jetën private, ashtu si dhe në atë profesionale. E duket se pjesë e projektit më të ri të Dj Geek nuk mund të mos ishte edhe partnerja...

Ja kush e nis ‘mbarë’ javën në “The Top List”!

Kreu i kësaj jave ka shkuar për Yll Limani me një nga këngët e albumit të tij dhe pikërisht për “Lshoja Zanin”. Duket se Ylli e ka nisur mbarë këtë vit me një pozicionim të tillë. Por ai nuk është i vetmi artist që e ka nisur mbarë 2022. “Heku...

Dafina Zeqiri dhe Dj Geek paralajmërojnë projektin e rradhës…

Tanimë, të deklaruar në publik, Dafinën dhe Dj Geek i shohim shpesh të postojnë bashkë në rrjete sociale. Të dy janë çift në jetën private, ashtu si dhe në atë profesionale. Ata duket se janë në përgatitje të një videoklipi të ri, nga i cili edhe kanë ndarë disa fotografi...

Një vit i ngarkuar si ky i Dafina Zeqirit…

Dafina Zeqiri është padyshim një nga artistet më të talentuara dhe më të pëlqyerat nga publiku shqiptar. Duket se viti 2021 ka qenë shumë i frytshëm për Dafinën pasi këngëtarja ka publikuar shumë këngë dhe ka qenë mjaft aktive në muzikë. Gjithashtu përveç projekteve të shumta, solo apo bashkëpunime, Dafina...

Ja cilët kanë qënë titujt më të përdorur në këngët e artistëve në 2021!

Kjo javë solli në vëmendje disa tituj këngësh që ne na u dukën pak si shumë familjarë. Dy nga hyrjet e reja këtë javë çuditërisht mbanin titullin “Qaj”. Një prej projekteve është kënga më e re e Nilsa Hysit, që ka sjellë një version më modern të këngës “Qaj Maro”....