DAFINA ZEQIRI

Dafina në krahët e Butës, dyshja godet me “Era”!

Prej muajsh tashmë Dafina Zeqiri kishte paralajmëruar publikimin e një albumi me titull “Dafinë Moj”. Dafina zbuloi se albumi do të dalë në treg i plotë më datë 1 Tetor dhe këngëtarja i surprizoi të gjithë me këngët dhe bashkëpunimet që solli. Këngëtarja po vazhdon të shijojë suksesin e albumit “Dafinë...

Kush do të mbretërojë në javët e festave?

Teksa po i afrohemi dalë ngadalë festave të fundvitit, na lind një pyetje. Cili është ai projekt apo artist që do të mbretërojë në klasifikimin e “The Top List” për këtë sezon? Epo duket se gara është shumë e fortë. Nëse hedhim një vështrim në Top 10 të klasifikimit mund...

Ja sa këngë numëron Dafina Zeqiri njëkohësisht në Top 100!

Dafina Zeqiri është padyshim një nga artistet më të talentuara dhe më të pëlqyerat nga publiku shqiptar. Dafina po korr gjithashtu edhe një sukses shumë të madh edhe në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards. Ajo numëron njëkohësisht disa projekte në klasifikim, plot 9 prej...

Ja se cilat janë këngët më të ngritura në klasifikim këtë javë!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve, sidomos të atyre që kanë më shumë javë në klasifikim. Azra me këngën e saj “Mos u nal” rezultoi si një ndër më të ngriturat për klasifikimin e kësaj jave. Ky projekt...

“Murder on the Dancefloor” debuton mirë, si e kanë komentuar dëgjuesit?

Dafina Zeqiri ka sjellë një nga projektet e saj më të fundit në bashkëpunim me Ron, një artist të ri për Top Awards. Bashkëpunimi i tyre titullohet “Murder on the dancefloor” dhe duhet thënë që i ka lënë të gjithë gojëhapur. Publiku e ka pritur goxha mirë këtë këngë dhe...

Ju njohim me 5 këngët më të mira të listës me tema sociale!

Jo vetëm këngë komerçale apo ritmike, jo vetëm këngë dashurie apo tradhëtie. “The Top List” ka në klasifikim edhe këngë të cilat kanë tema sociale. Zbulojini se cilat janë ato… 1.N’dikon ndikon – Shpat Deda x BimBimma “N’dikon ndikon” është një projekt që përmban mesazhe të forta për gjendjen aktuale...

Këto janë artistet me më shumë këngë në klasifikimin e “The Top List” ndër vite!

Padyshim që të gjitha artistet e “The Top List” janë shumë të suksesshme dhe të talentuara. Megjithatë disa prej tyre kanë pasur disa këngë më shumë se të tjerët në klasifikimin e “The Top List”. Por cilat janë ato? 1.Elvana Gjata është një nga artistet më të vjetra në klasifikimin...

Dafina dhe MC Kresha në një pozicionim surprizues në klasifikimin e javës!

Dafina Zeqiri ka nxjerrë në treg albumin e saj “Dafinë Moj” ku ka sjellë dhe bashkëpunime me artistë të njohur. Një ndër to ka qenë dhe projekti me MC Kresha, i titulluar “Vet e lype”. Kjo këngë është publikuar së bashku me videoklipin vetëm një javë më parë dhe u...

Këta janë artistët me më shumë këngë njëkohësisht në klasifikim!

Këtë javë me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Elvana Gjata kryeson në këtë listë...