CAPITAL T

Capital T me një tjetër “New Entry” dhe me më shumë këngë se askush tjetër në klasifikim

Capital T vazhdon të mbajë rekordin si artisti që ka më shumë këngë në klasifikimin e “The Top List”. Një tjetër sukses i reperit të dashur të publikut shqiptar shënon projektin e 7-të në listën zyrtare të “Top Awards”. I publikuar rreth dy muaj më parë, bashkëpunimi i Capital T...

Capital T vendos rekordin, artisti me më shumë këngë në klasifikim

Capital T nuk di të ndalet! Ky mund të konsiderohet si viti më i suksesshëm për reperin, i cili ka nxjerrë në treg 9 projekte muzikore në total brenda vitit 2017. Ndërkohë që ka patur një vit të ngarkuar me koncerte si brenda dhe jashtë Shqipërsië, Kapoja ka arritur të...

Capital T barazon Alban Skënderaj me 5 këngë në klasifikim

Jemi në javën e 95-të të klasifikimit të “The Top List”, e cila ka ardhur me një lumë ndryshimesh sa i përket pozicionimit dhe hyrjeve të reja. Bashkëpunimi më i ri i Capital T me Lyrical Son dhe Vig Poppa, “Pa Cenzure” është një ndër hyrjet e reja të listës...

“Andiamo” vazhdon kryesimin

Prej 5 javësh, “Andiamo”, bashkëpunimi i Ardian Bujupit dhe Capital T është bërë pjesë e klasifikimi të “The Top List”. Ndërkohë që javën e parë të hyrjes, ky projekt muzikor mbante vendin e 40-të, nga java në javë, është vënë një ngjitje surprizuese e “Andiamo”, duke arritur deri në majën...

Capital T merr kreun për herë të dytë këtë vit me bashkëpunimin me Bujupin

“Andiamo” mban titullin një tjetër sukses i dy këngëtarëve tashmë të njohur shqiptar, Capital T dhe Ardian Bujupi. Rreth 1 muaj më parë dyshja e talentuar bashkoi fuqitë duke sjellë një prej projekteve muzikore që ka rezultuar tepër e preferuar për publikun shqiptar. Ky projekt muzikor është bërë pjesë e...

Capital T dhe Xhensila Myrtezaj me dy këngë në “Top 10”

Shumica e artistëve zgjedhin pikërisht stinën e verës për të publikuar punët e tyre, duke korrur një sukses të jashtëzakonshëm. Capital T dhe Xhensila janë dy nga artistët që janë votuar mjaft mirë nga fansat e tyre këtë javë, duke bërë që të jenë pjesë e “Top 10” me nga...

Ardian Bujupi rikthehet pas shumë javësh me bashkëpunimin me Capital T

Ardian Bujupi ka qënë pjesë e klasifikimit të “The Top List” me dy projekte muzikore, të cilat kanë qëndruar për disa javë rresht. Bujupi bashkoi fuqitë me Dalool rreth një vit më parë, duke sjellë “Ne jena njo”, një projekt muzikor me të cilën ngritën publikun në këmbë në ceremoninë e...

Capital T me katër këngë në “The Top List”!

Ai është shndërruar në një nga reperat më të preferuar të kësaj verë për shkak të projekteve të shumta që ai ka publikur së fundmi. Rreth një muaj më parë, Capital T bashkoi fuqitë me Mixey, duke sjellë projektin muzikor me titull “Hatixhe”. Prej dy javësh kjo këngë është bërë...