CAPITAL T

Një artist që bën diferencën, Capital T tregon si ka bërë revolucion në muzikë!

Deri më tani keni pasur mundësinë të shihni në intervista shumë më ndryshe nga sa jeni mësuar disa nga artistët e ‘A Live Night’ dhe t’i dëgjoni duke performuar ‘live’ teksa na falin një emocion shumë të vecantë duke performuar hitet e tyre ndër vite. E teksa keni dëgjuar rrëfimet...

Capital T të shtunën në “A Live Night”, sjell për publikun disa nga hitet e tij më të mira!

Ashtu siç tashmë e keni mësuar, Capital T do të jetë artisti që do të jetë pjesë e “A Live Night” këtë të shtunë në ekranin e Top Channel. Për herë të parë, artisti i hiteve të menjëhershme do të sjellë këngët e tij më të njohura. Capital T do të rrëfejë...

Reper apo aktor? Capital T na vërteton sërish se nuk ka gjë që nuk mund të bëjë!

Nuk ka asnjë dyshim që Capital T është një ndër reperët më të talentuar dhe gjithashtu më të dashur të publikut shqiptar por jo vetëm. Një nga artistët që nuk ka ndalur kurrë së sjelli projekte të reja dhe muzikë të mirë për të gjithë dëgjuesit. Capital T di mirë...

Capital T zë kreun e kësaj jave në “The TopList”!

Kënga e re e Capital T e titulluar “Për dashni” rezultoi një sukses i padiskutueshëm për artistin. Këtë javë Kapo ka arritur që të pozicionohet menjëherë në vend të parë duke marrë kështu fronin e “The Top List”. Kënga e re e Capital T e ka sjellë artistin në një...

Ja tre hyrjet e reja të Top 10 për këtë javë!

Disa projekte të reja mjaft të fuqishme këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Madje që kanë arritur dhe një pozicionim mjaft të mirë duke u renditur në Top 10. Ja për kë bëhet fjalë… “Për dashni” nga Capital T ka arritur të rrëmbejë menjëherë vendin e dytë dhe...

Capital T shumë afër kreut!

Kënga e re e Capital T e titulluar “Për dashni” rezultoi një sukses i menjëhershëm për artistin. Në vetëm pak ditë nga publikimi, projekti arriti të hynte në klasifikimin e “The Top List”. Madje jo vetëm kaq por ka arritur një pozicion mjaft të mirë. “Për dashni” e ka renditur...

Një ‘bad boy’ romantik si Capital T!

Capital T është absolutisht një nga reperët më të mirë të tregut muzikor shqiptar. Për këtë nuk pranojmë kundërshtime! Një artist i kompletuar me plot kuptimin e fjalës, i talentuar dhe që çdo këngë e tij kthehet në një hit të padiskutueshëm. Capital T e ka sprovuar veten në disa...

Regjisori i ”A Live Night”, Ergys Lubonja zbulon emrin e artistit të tretë që do të performojë!

Së fundmi në emisionin “Live from Tirana” në Top Albania Radio, ishte i ftuar në studio regjisori i njohur, Ergys Lubonja për të na folur pak më shumë rreth spektaklit “A Live Night” që ka nisur çdo të shtunë në Top Channel. Si lindi “A Live Night”, çfarë ka dashur...

Nuk ndryshon Top 3, por ja kush hyn në Top 5!

Çuditërisht shumë pak ndryshime me të cilat hasemi këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, e aq më tepër në pozicionimin e Top 5. Teksa kreu ka mbetur i njëjtë, ja me çfarë surprizash jemi përballur këtë javë… “9” nga Yll Limani vazhdon që të qendrojë edhe për një...