2TON

Pas dy vitesh mungesë, 2Ton rikthehet në Top 100!

Një lajm i mirë për të gjithë fansat e 2Ton. Pas një kohe të gjatë mungese, artisti është rikthyer sërish me një projekt të ri në klasifikimin e “The Top List”. Kënga e tij më e re mban titullin “Kaniher” dhe e rikthen 2Ton sërish në listë pas gati dy...

Këtë javë rikthehen mungesa si Dren Abazi, 2Ton dhe Jonida Maliqi!

Një lajm i mirë për të gjithë fansat e Dren Abazit, 2Ton dhe Jonida Maliqit. Pas një kohe të gjatë mungese artistët janë rikthyer sërish me projekte të reja në klasifikimin e “The Top List”. Jonida Maliqi i ka dhënë fund pauzës së gjatë në muzikë duke sjellë një projekt...

A do të jetë kjo kënga që do të na “torturojë” në javët në vazhdim?

2Ton ka vendosur ta sjellë verën shumë herët dhe kjo për shkak të publikimit të tij më të ri, të titulluar “Amore”. Kjo këngë, muzikën dhe tekstin e së cilës e ka punuar vetë artisti, të sjell në mendje temperaturat e nxehta të verës, kërcimet në klubet verore ose teksa...

Dy këngë të reja në “Top 5”, ja si ka ardhur pranvera në “The Top List”

Muaji Mars shënon zyrtarisht fillimin e stinës së pranverës dhe ky duket se është shkaku që artistët kanë nisur përgatitjet për t’u rikthyer sa më fuqishëm në treg. Kjo javë ka sjellë në total 5 këngë të reja, dy prej të cilave janë pozicionuar në zonën e nxehtë të klasifikimit....

Ja cilat këngë për Benzin pëlqehen më shumë nga shqiptarët…

Shqiptarët në përgjithësi kanë një pëlqim tepër të madh për makinat Mercedes-Benz, madje shumë të huaj na identifikojnë si vendi që mund të shohësh më shumë makina të këtij lloj tipi. Shumë këngëtarë kanë vendosur madje t’i dedikojnë këngë “Mercedesit”, por a e dini vallë sa këngë shqiptare ekzistojnë për...

Viti 2019-të drejt fundit, ja kush kryeson dhe kush ka kryesuar në dhjetoret e kaluara! Kujt do i takojë froni në javën e fundit të vitit?

Ky vit shënon dhjetorin e 5-të të “The Top List”, një klasifikim muzikor, i cili për hir të së vërtetës mbetet një ndër promovuesit më të mirë të muzikës dhe artistëve të rinj. Nga java në javë, listës i shtohen projekte të reja dhe artistë të rinj, duke pasuruar sa...

“Top 10” rrotullohet rreth vetes

Ndërkohë që vendi i parë ka ardhur një surprizë këtë javë, “Top 10” nuk është hasur me ndryshime të mëdha. Në 10-shen e këngëve më të dëgjuara kemi vetëm dy hyrje të reja ndërsa pjesa tjetër e këngëve mbetet e njëjtë, duke humbur nga një ose dy pozicione. Në vendin...

“Top 10” më i larshmishëm i vitit, derimë tani

Viti 2019-të ka qënë tepër aktiv për artistët, të cilët kanë punuar shumë fort për të qënë sa më pranë publikut të tyre. Thuajse çdo javë ka patur hyrje të reja, të cilat kanë rrëmbyer menjëherë vëmendjen e publikut dhe janë pozicionuar mjaft mirë. Kjo javë, e cila shënon javën...

“Top 3” me një rikthim të bujshëm

“Top 3” është pushtuar nga tre bashkëpunime këtë javë, njëri prej të cilëve ka bërë një rikthim të bujshëm. Sa i përket vendin të parë, sikurse edhe javën e shkuar, është pikërisht bashkëpunimi i Alban Skënderaj dhe 2Ton, “Drejt ne zemer”, i cili vazhdon të dëgjohet dhe votohet pafund nga...