Dafina Zeqiri është një nga divat e muzikës shqiptare që padyshim sjell shumë hite e ndër vite ka vazhduar të sjellë projekte shumë të veçanta. Duket se këtë sezon veror Dafina ka ‘hequr dorë’ nga këngët ritmike dhe po publikon vetëm projekte që i dedikohen dashurisë.

Kjo verë ka qenë shumë e suksesshme për artisten. Përpos me koncerte, artistja ka qenë në qendër të vëmendjes edhe me projektet e saj të njëpasnjëshme. Për këtë sukses dhe punë të palodhur, Dafina ka fituar së fundmi çmimin “Artistja e vitit” nga Radio Dukagjini.

@daffibinngo

Artistja e vitit @Dafina Zeqiri 👏🫶 #dafinazeqiri

♬ original sound – PIPINA