# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ronela Hajati

Ronela Hajati ka lindur më 2 Shtator 1989 në Tiranë. Dalja e saj e parë në televizion shënon në moshën 4-vjeçare në emisione fëmijësh. Që e vogël ka studiuar piano dhe balet, pjesëmarrëse në shumë festivale fëmijësh, duke përmendur çmimin e parë në Tetovë, Maqedoni në Festivalin e vitit.

Më pas në moshën 12-vjeçare ka qënë e pranishme në spektaklin “Kerkohet nje yll”, duke vijuar 6 muaj më vonë si një konkurrente e talent shoë-t “Ethet e se premtes mbrema” dhe arriti të kualifikohej deri në 30 këngëtaret më të mirë, ndonëse ende një fëmije.

Më pas konkurrente në “Poleposition”, Top Channel duke arritur deri në finale. Në moshën 16-vjeçare, pjesëmarrëse në “Star Academy 1” Tv Klan, vlerësohet me çmimin “Best Performance” pas 6 muajsh sfida të fituara. Viti 2006 do të shënonte këngën e saj të parë, në një duet me Orgesa Zaimin në festivalin “Kenga Magjike”, ku arritën të vlerësoheshin me çmimin “Tendence” me këngën e tyre “Requiem”.

Në vitin 2007 realizon këngën e parë “solo” “Me ty nuk shkoj” me kompozim të Flori Mumajesit. Në vitin 2009 paraqitet në “Top Fest 6” me këngën “Shume nice” të Stines, duke arritur deri në finale si dhe me kandidaturën në “Best R’n’B”. Ronela vazhdon suksesshëm karrierën e saj, duke publikuar herë pas herë këngë të cilat shndërrohet menjëherë në këngët më të dëgjuara të momentit.

NEWS

Cilat do të jenë hitet që do të performojë Ronela Hajati në "A Live Night"?!

Artistja që do të ndjekim këtë të shtunë në “A Live Night” është pikërisht Ronela Hajati. Në një natë performancash si kurrë më parë. Në shtëpinë e saj të dytë, Top Albania Radio! Si erdhi nga talent shows për t’u bërë diva e skenave? Na e zbulon vetë ajo! Duke...

Nuk u kualifikua në finalen e ‘Eurovision’, vjen reagimi i parë nga Ronela Hajati!

Mbrëmjen e djeshme Eurovisioni u rikthye në ekranet tona me gjysmëfinalen e parë. Shqipëria, me këngëtaren Ronela Hajati hapi natën e parë gjysmëfinale. Me energjinë e saj, potencën vokale dhe ritmet e këngës ‘Sekret’, Ronela Hajati ndezi skenën, por kjo nuk ishte e mjaftueshme që ajo të merrte votat e publikut për...

Ronela Hajati të shtunën në “A Live Night”!

“A Live Night” ka nisur tashmë dhe është pjesë e mbrëmjeve tona çdo të shtunë në orën 21:00 në ekranin e Top Channel. Teksa kemi shijuar performancat dhe intervistat më të veçanta nga dy artistët e parë, Arilena Ara dhe Yll Limani, edhe nata e tretë parashikohet të jetë zjarr. Artistja që do...

Eurovizion fshin foton e Ronela Hajatit në Instagram, por përse?! 

Artistja shqiptare Ronela Hajati do të hapë shfaqjen e Eurovizion që do të mbahet më datë 10 Maj. Këngëtarja shqiptare do të performojë e parë në gjysmë finalen e parë të festivalit evropian që pritet të mbahet në Torino. Ashtu si ajo nuk na zhgënjen kurrë edhe këtë herë bukuroshja na ka...

Edhe pak na ndan nga Eurovizioni, Ronela Hajati rikthehet tashmë në Tiranë!

Artistja shqiptare Ronela Hajati do të hapë shfaqjen e Eurovizion që do të mbahet më datë 10 Maj. Këngëtarja shqiptare do të performojë e parë në gjysmë finalen e parë të festivalit evropian që pritet të mbahet në Torino. Ashtu si ajo nuk na zhgënjen kurrë edhe këtë herë bukuroshja...

Disa nga hitet që po bëjnë vitin në "The Top List"!

Jeni ju ata të cilët i keni votuar si të preferuarit tuaj për të hyrë në klasifikimin e 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards dhe po ju ata që me votat tuaja po i mbani ende në klasifikim. Këto janë disa prej hiteve më të mira që...

Ronela Hajati bëri që Madridi të këndojë shqip!

Artistja shqiptare Ronela Hajati do të hapë shfaqjen e Eurovizion që do të mbahet më datë 10 Maj. Këngëtarja shqiptare do të performojë e parë në gjysmë finalen e parë të festivalit evropian që pritet të mbahet në Torino. Organizatorët kanë publikuar listën e këngëtarëve që do të performojnë sipas...

Ronela Hajati thyen rekord me këngën e saj "Sekret"!

Ethet e “Eurovision 2022” po afrojnë. Në datën 10 maj do të nisë nata e parë gjysmëfinale e garës së madhe evropiane të muzikës, për të vazhduar më pas me natën e dytë më 12 maj dhe finalen e madhe më 14 maj. Artistja shqiptare Ronela Hajati do të hapë shfaqjen. Këngëtarja...

Pas Barcelonës, Ronela Hajati merr pjesë në eventin tjetër të Eurovizion që mbahet në Israel!

“Sekret”, kënga fituese në Festivalin e 60-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin e Eurovizionit, është kthyer në një himn të këtyre ditëve. Ronela Hajati ka vendosur një rekord përfaqësimi në klasifikimin e Shkurtit në Eurovizion duke ngritur pritshmëritë në eventin që...

Ronela Hajati artistja e parë që do të ngjitet në skenën e “Eurovizion”!

“Sekret”, kënga fituese në Festivalin e 60-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin e Eurovizionit, është kthyer në një himn të këtyre ditëve. Ronela Hajati ka vendosur një rekord përfaqësimi në klasifikimin e Shkurtit në Eurovizion duke ngritur pritshmëritë në eventin që...

"Sekreti" i Ronela Hajatit hyn në Top 20!

“Sekret”, kënga fituese në Festivalin e 60-të të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin e Eurovizionit, është kthyer në një himn të këtyre ditëve. Ronela Hajati ka vendosur një rekord përfaqësimi në klasifikimin e Shkurtit në Eurovizion duke ngritur pritshmëritë në eventin që...

Përveç përfaqësimit dinjitoz të Shqipërisë në Eurovizion, Ronela Hajati do të shkëlqejë dhe me veshjet e saj!

Këngëtarja e njohur Ronela Hajati u shpall fituese e Festivalit të 60-të të Këngës në RTSH, me këngën “Sekret”. Ajo tashmë është e fokusuar në rrugëtimin e saj për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion. Pas fitores në Festivalin e Këngës, Ronela ka nisur përgatitjet e para për në këtë kompeticion....

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Ronela Hajati zbulon detaje nga xhirimet e klipit të këngës “Sekret”!

Së fundmi në emisionin “Live from Tirana” në Top Albania Radio, ishte e ftuar në studio këngëtarja e njohur Ronela Hajati e cila së shpejti pritet të përfaqësojë vendin tonë në Eurovision me këngën “Sekret”. Ronela na tregon më shumë për xhirimet e klipit të këngës. Klipi është xhiruar me...

Ronela Hajati nuk pushon një sekondë, edhe pse vëmendja është tek Eurovisioni!

Ronela Hajati tashmë është e fokusuar në rrugëtimin e saj për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion. Por megjithatë, kjo nuk e ka ndaluar atë që të merret dhe me projekte të reja muzikore. Thënë ndryshe, pas “Sekret”, Ronela premtoi se do i vinte sërish flakën me një tjetër këngë po...

Viti 2021 ishte për Ronela Hajatin me disa pika kulminante...

Ronela është një ndër artistet më të talentuara të showbiz-it shqiptar dhe sigurisht ndër më të guximshmet për sa i përket stilit dhe mënyrës së veçantë me të cilën vjen në çdo projekt të sajin. Viti 2021 për Ronelën përkoi me publikimin e albumit të saj të titulluar “Rron” në...

Ja cilat janë Top 5 këngët me më shumë javë aktualisht në klasifikim!

Disa prej këngëve të klasifikimit të “The Top List” po i rezistojnë gjithnjë e më shumë kohës në listë. Për cilat këngë e kemi fjalën pikërisht me këtë? Zbulojini ato… Mono – Bojken Lako, Kastro Zizo, Alban Kondi Mesa duket kjo këngë sa vjen e po pëlqehet akoma e më...

Ja se cilat janë 5 këngët më të vjetra të listës për momentin!

Duket se edhe me hyrjet e reja në klasifikimin e “The Top List”, disa këngë i kanë rezistuar kohës. Ato vazhdojnë dhe janë ende pjesë e renditjes së 100 këngëve më të mira shqiptare, të paktën tani për tani. Por për cilat projekte po flasim? Kënga e Encës, “Nashta” duket...

Ronela vazhdon të eksperimentojë në stil muzikor, por jo vetëm!

Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të re “Leje” që erdhi si bashkëpunim me Klementin, një nga artistët më të rinj, të paktën edhe nga mosha, në “Top Awards”. Ky projekt i ri i Ronelës vjen me një frymë tërësisht ndryshe nga çfarë jemi mësuar ta shohim më...

Këta janë artistët me më shumë këngë njëkohësisht në klasifikim!

Këtë javë me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Elvana Gjata kryeson në këtë listë...