# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Melinda

Melinda Ademi, e cila prej vitesh jeton në SHBA, është bërë fillimisht e njohur në fushën e muzikës falë pjesëmarrëjes së saj në talent-show amerikan, “American Idol”. Përveçse për zërin e saj të veçantë, Melinda tërhoqi vëmendjen në këtë spektakël për shkak të historisë së saj të dhimbshme, kur familja vendosit të shpërngulej nga Kosova.

Kënga e saj debutuese ka qënë “Purr”, publikuar në vitin 2015.

Pavarësisht se muzika e saj po ecte me ritme mjaft të mira në Amerikë, këngëtarja ka vendosur të rikthehet në tregun muzikor shqiptar pasi siç ajo është shprehur në një intervistë, e ndjen këtë muzikë më shumë se çdo gjë tjetër. “Lulija” është projekti që shënon rikthimin e këngëtares në muzikën shqiptare, i cili është një bashkëpunim me Seven Saraqi.

Ndërsa “Palo”, e cila është kënga e dytë për Melindën në tregun muzikor shqiptar, ka korrur një super sukses.

NEWS

Melinda dhe Ledri kapin Top 10!

Ka kaluar vetëm gjysma e verës dhe projektet muzikore nga artistët kanë qenë të shumta. Padyshim që veçantia e këtij sezoni kanë qenë bashkëpunimet, pasi këngëtarët tanë kanë zgjedhur të bashkojnë forcat. Dyshe që i prisnim dhe disa të tjera që as nuk i mendonim, kjo verë duket se ka...

Dy hyrje të reja në Top 5, zbulojini kush janë!

Këtë javë në “Top 5” kemi pasur dy projekte që na kanë surprizuar me renditjen e tyre. Bëhet fjalë për David Dreshaj me projektin e tij “Egoiste” që u rendit në vend të tretë dhe bashkëpunimi i Melindas, Nora Istrefit dhe Gjikos, “Ay Caramba”, që për këtë javë është në...

Melinda, Gjiko dhe Nora me "Ay Caramba" vijnë si 2Pac...

Një projekt i ri i është bashkëngjitur “The Top List” këtë javë. “Ay Caramba” titullohet kënga e re e Melidas, Gjikos dhe Nora Istrefit. Treshja e artistëve kanë sjellë këtë projekt të veçantë dhe plot stil, me ritme verore dhe një videoklip tejet interesant. Videoklipi duket se xhirohet në shkretëtirë,...

Ngjyrat që kanë mbizotëruar nëpër videoklipet e verës deri më tani

Nuk ka asnjë dyshim që këtë verë do ta shijojmë në mënyrën më të mirë të mundshme me projektet e reja muzikore të artistëve më në zë. Nëse ndalemi pak tek videoklipet që janë publikuar së fundmi, do të vëmë re një mbizotërim gati-gati të njëjtë ngjyrash. Kënga që është...

Gocat mbi çunat në "Top 5"

“Top 5” është bërë mjaft interesant këtë javë. Ndërkohë që kemi patur vetëm një hyrje të re në zonën e nxehtë, pjesa tjetër e këngëve është rrotulluar rreth vetes. Kreu i listës ka rikthyer në vendin e parë pas disa kohësh këngëtaren e njohur Dafina Zeqiri. “Japa” është kënga që...

Melinda në qëndër të dallavereve të javës - ja ky hyn "Qa din ti"

Melinda është një artiste që here pas here krijon zhurmë në mediat online dhe kështu ka bërë së fundmi. Kohë më parë, reperja është komentuar në media për shkak të diss-ve që ka bërë ndaj Tayna-s, me të cilën duket se tashmë i ka qetësuar gjakërat Mirëpo së fundmi ka...

Gjiko dhe Melinda bashkë për "bakllavanë" e rradhës

Kemi parë shumë këngë dedikuar “Benzit” por Gjiko dhe Melinda janë tjetër nivel, pasi dyshja ka ardhur me një këngë dedikuar “X5“. Gjiko, i cili tashmë njihet për disa hite muzikore, ka bashkuar fuqitë me Melindën, një tjetër emër i njohur në muzikë, dhe kanë sjellë një ndër këngët mjaft...

A po doni pak Melind këtë javë?

Edhe pse jemi thuajse në fundin e stinës së verës, temperaturat e larta vazhdojnë akoma dhe artistët nuk ndalen së prodhuari muzikë të re. Nëj ndër këngëtaret që ka kënaqur këtë javë fansat e saj është Melinda Ademi, e cila ka ardhur mjaft energjike. “A po don pak” mban titullin...

Melinda merr çiftelinë për këngën e saj të dytë në klasifikim

Pavarësisht se në këngën e saj ajo nuk e përmend aspak fjalën “çifteli”, në fakt ky është titulli që Melinda ka zgjedhur për projektin e saj më të ri muzikor. Melinda është një tjetër artiste që i është shtuar tregut muzikor shqiptar, zhanrit hip -hop, duke bërë kështu që konkurrenca...

"Diss-i" i Rinës për Melindën dhe Tayna-n

Së fundmi konkurrenca mes repereve shqiptare është shndërruar në një “luftë” të vërtetë. Në tregun muzikor shqiptar janë shtuar shumë artiste, të cilat bëjnë muzikë “rap” por duket se ato kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë për t’u bërë të famshme, duke i bërë “diss-e” njëra-tjetrës, duke u justifikuar me...

Melinda publikon "Ami" dhe futet menjëherë në "The Top List"

Kohët e fundit reperet shqiptare janë shtuar së shumti dhe një ndër to është Melinda. Me artisten, e cila prej vitesh jeton në SHBA, jemi njohur falë projektit “Palo”, i cili e bëri këngëtaren për herë të parë pjesë të “The Top List”. Pas “Palo”, Melinda ka publikuar një tjetër...