MELINDA

Pas hitit me Ghetto Geasy, Luiz Ejlli ka gati bashkëpunimin me artisten e njohur…

Ashtu siç dhe e kishin paralajmëruar prej kohësh, Ghetto Geasy ka bashkuar forcat me Luiz Ejllin për të sjell një projekt të ri muzikor. “Ding Ding”, quhet kënga më e re e dyshes e cila është publikuar vetëm pak ditë më parë. Projekti është përqafuar nga fansat e dyshes që...

Cilës këngëtare shqiptare ‘ia ka marrë’ këngën e re “Mere” Melinda Ademi?! 

Artistja Melinda Ademi është një ndër muzikantet më më të komentuara dhe të pëlqyera të momentit. Këngët e saj sa provokuese aq edhe ‘të egra’ kanë arritur ta bëjnë Melindën një sensacion. Për të parën herë, reperja me origjinë nga Mitrovica, ka sjellë një baladë dashurie që nuk përmban ‘diss’-e,...

Melinda dhe Ledri kapin Top 10!

Ka kaluar vetëm gjysma e verës dhe projektet muzikore nga artistët kanë qenë të shumta. Padyshim që veçantia e këtij sezoni kanë qenë bashkëpunimet, pasi këngëtarët tanë kanë zgjedhur të bashkojnë forcat. Dyshe që i prisnim dhe disa të tjera që as nuk i mendonim, kjo verë duket se ka...

Dy hyrje të reja në Top 5, zbulojini kush janë!

Këtë javë në “Top 5” kemi pasur dy projekte që na kanë surprizuar me renditjen e tyre. Bëhet fjalë për David Dreshaj me projektin e tij “Egoiste” që u rendit në vend të tretë dhe bashkëpunimi i Melindas, Nora Istrefit dhe Gjikos, “Ay Caramba”, që për këtë javë është në...

Melinda, Gjiko dhe Nora me “Ay Caramba” vijnë si 2Pac…

Një projekt i ri i është bashkëngjitur “The Top List” këtë javë. “Ay Caramba” titullohet kënga e re e Melidas, Gjikos dhe Nora Istrefit. Treshja e artistëve kanë sjellë këtë projekt të veçantë dhe plot stil, me ritme verore dhe një videoklip tejet interesant. Videoklipi duket se xhirohet në shkretëtirë,...

Ngjyrat që kanë mbizotëruar nëpër videoklipet e verës deri më tani

Nuk ka asnjë dyshim që këtë verë do ta shijojmë në mënyrën më të mirë të mundshme me projektet e reja muzikore të artistëve më në zë. Nëse ndalemi pak tek videoklipet që janë publikuar së fundmi, do të vëmë re një mbizotërim gati-gati të njëjtë ngjyrash. Kënga që është...

Gocat mbi çunat në “Top 5”

“Top 5” është bërë mjaft interesant këtë javë. Ndërkohë që kemi patur vetëm një hyrje të re në zonën e nxehtë, pjesa tjetër e këngëve është rrotulluar rreth vetes. Kreu i listës ka rikthyer në vendin e parë pas disa kohësh këngëtaren e njohur Dafina Zeqiri. “Japa” është kënga që...

Melinda në qëndër të dallavereve të javës – ja ky hyn “Qa din ti”

Melinda është një artiste që here pas here krijon zhurmë në mediat online dhe kështu ka bërë së fundmi. Kohë më parë, reperja është komentuar në media për shkak të diss-ve që ka bërë ndaj Tayna-s, me të cilën duket se tashmë i ka qetësuar gjakërat Mirëpo së fundmi ka...

Gjiko dhe Melinda bashkë për “bakllavanë” e rradhës

Kemi parë shumë këngë dedikuar “Benzit” por Gjiko dhe Melinda janë tjetër nivel, pasi dyshja ka ardhur me një këngë dedikuar “X5“. Gjiko, i cili tashmë njihet për disa hite muzikore, ka bashkuar fuqitë me Melindën, një tjetër emër i njohur në muzikë, dhe kanë sjellë një ndër këngët mjaft...