# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Luar

Luar është një këngëtare, tekstshkruese dhe pianiste e njohur. Në moshën 6-vjecare ajo nisi të studionte piano, të cilën e praktikoi deri në moshën 14-vjecare. Para se të niste karrierën “solo”, ajo ka marrë pjesë në disa festivale me motrëm e saj, Olesia Arani.

Ajo u bë e njohur për publikun falë bashkëpunimit, “Gjithmone”, me Flori Mumajesin, kur ajo ishte vetëm 16-vjec, një këngë që u bë hit edhe në Turqi. Që prej moshës 19-vjecare ajo u zhvendos në Berlin të Gjermanisë për të jetuar dhe punuar.

NEWS

Luar zbulon gjithçka nga fillimi i karrierës së saj!

Luar është një nga artistet më të dashura shqiptare. Shumë e talentuar dhe me këngë që sot janë hite muzikore, Luar ishte e ftuar ditën e sotme në “Pardon My French” në Top Albania Radio në një intervistë speciale si asnjëherë më parë për të folur për muzikën dhe jo...

“Ami”, projekti që bëri bashkë Luar dhe Mixey! Këngëtarja na flet për më shumë…

Artistja Luar Arani ka publikuar së fundmi projhektin e saj më të ri të titulluar “Ami” në bashkëpunim me Mixey. “Ami” është publikuar me 1 prill dhe tashmë prej një jave është pjesë e klasifikimit të “The Top List”. Për të na folur më shumë lidhur me këtë projekt, Luar...

Luar rikthehet në "The Top List"!

Ka kaluar një kohë e gjatë që kur Luar solli një projekt në klasifikimin e “The Top List”. Por tashmë pritjes i erdhi fundi. Luar ka bashkuar forcat me Mixey dhe kanë sjellë “Ami”. “Ami” u publikua më datë 1 Prill dhe kjo jo më kot. Duke qenë dita e...