# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Klinti Çollaku

Klinti Çollaku ka nisur të merret me muzikë që prej vitit 2011-të, ku ai mori pjesë në talent-show, “Gjeniu i vogel”. Pas kësaj eksperience, Klinti u shpall zëri më i mirë i shqiptarëve në “The Voice of Albania 6”, spektakël i cili i hapi rrugën Klintit për t’u futur në tregun muzikor shqiptar.

Pavarësisht se studion për një degë krejtësisht të ndryshme nga muzika, për “Menaxhim Biznesi”, Çollaku ja ka dalë të shkëlqejë në fushën e muzikës, duke tërhequr vëmnedjen e publikut shqiptar, falë vokalit të tij të veçantë.

Që pas pjesëmarrjes së tij në “The Voice”, Klinti nuk është ndalur së prodhuari muzikë, duke i qëndruar besnikë baladave. Disa nga këngët e tij më të njohura janë: “Genjej”, “Origjinale 21”, “Me S’me Gjen”etj.

NEWS

Cila ka qenë muza e Klint Çollakut për këngën "Jam"?!

Klint Çollaku, një nga artistët e talentuar të “Top Awards”, ka qenë i ftuar së fundmi në emisionin “Lancio” në Top Albania Radio. Momentalisht ai është ende duke shijuar suksesin e këngës së tij “Jam”. Klinti ka treguar më shumë mbi këtë projekt të tijin por edhe për planet e...

Klint Çollaku publikon "Jam" dhe është në 'Top 100' këngët më të votuara të javës!

Klint Çollaku ka publikuar këngën e tij më të re të titulluar “Jam” dhe është fiks ajo çfarë prisnim nga ai. Një vokal shumë i mirë dhe një tekst kënge që i shkon vërtet për shtat sipas stilit të tij. Klinti është vërtet një nga artistër në të talentuar dhe...

Klinti Çollaku: Të qënurit në "The Top List" tregon se krijimtaria ime është vlerësuar

Klinti Çollaku ka kënaqur sërish fansat e tij, duke publikur projektin e radhës, i cili është mirëpritur nga publiku shqiptar. “Kush Te Do” titullohet prurja më e re e Klintit, e cila është një baladë e përjetuar nga vetë artisti. Falë sugjerimeve të shumta nga ana e publikut, kjo këngë...