# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kanita

Ajo është vetëm 15-vjeçe por me një talent të madh në muzikë. Bëhet fjalë për Kanitën, këngëtaren nga Shkupi, e cila edhe pse e re në moshë, ka mundur të futet suksesshëm në tregun muzikor shqiptar.

Kanita, e cila momentalisht menaxhohet nga Arian Demolli, ka nisur të bashkëpunojë me kompozitorin e njohur maqedonas Boban Apostolov, i njohur ndryshe si Nabboo, i cili punon me emra të njohur të muzikës europiane.

Bashkëpunimi me këtë kompozitor ka bërë që Kanita të rikthehet në qendrën e mediave me projektin e saj më të ri muzikor, “Don’t Let Me go”, i cili është i treti për të. “Don’t Let Me Go”, e cila është punuar dhe masterizuar në Paris, është pritur mjaft mirë nga publiku, ku që në javën e parë të publikimit, ajo është bërë pjesë e “The Top List”.

NEWS

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Ekskluzive! Kanita zbulon vështirësitë e klipit të këngës "Fllad", e cila mbyll klasifikimin për këtë javë

Kanita është një artiste e re, emri i së cilës sa vjen dhe bëhet akoma më i rëndësishëm për publikun shqiptar. Edhe pse e re në moshë, këngëtarja dallohet për zërin e saj të fuqishëm dhe tepër të veçantë. Pas disa muajsh mungesë, Kanita është rikthyer në klasifikimin e “The...

Asgjë e re nga “Fronti” këtë javë, "Top 3" ndryshon pak

Java e 216-të e klasifikimit zyrtar të “Top Awards” ka ardhur mjaft e qetë. Sa i përket zonës së nxehtë të listës, ajo ka pësuar një ndryshim të vogël. Vendi i parë edhe kësaj jave i përket Ylli Limanit dhe këngës së tij më të fundit të titulluar “Engjej”. Fansat...

Kanita dhe Lindon? E prisnit këtë bashkëpunim?

Pas disa projektesh “solo”, Kanita është rikthyer fuqishëm me një bashkëpunim interesant. Këngëtarja ka zgjedhur Lindon për bashkëpunimin e saj të parë, i cili është shndërruar menjëherë në qendër të vëmendjes. Lindon Berisha, i cili njihet gjithashtu për disa bashkëpunime të suksesshme muzikore, i ka dhënë një ngjyrim mjaft interesant...