# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Capital T

Capital T është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Trim Ademi i njohur si Capital-T kreu shkollën e mesme pranë Gjimnazit “Sami Frashëri“ në Prishtinë. Dashuria për muzikën i lindi në kohë e adoleshencës. Frymëzimin për t’ju futur rrugës së muzikës, duket se Capital T e ka marë nga daja i tij,  i njohur me emrin e artit 2po2, me të cilin edhe e ka pasur bashkëpunimin e tij të parë si këngëtar profesionist. Si një nga këngëtarët më të njohur të skenës së muzikës shqiptare dhe njëkohësisht një nga reperët më prodhues të saj, Capital-T mund të themi që nuk ka lënë vit e as muaj pa sjellë ndonjë këngë apo klip të ri.

NEWS

Ja tre hyrjet e reja të Top 10 për këtë javë!

Disa projekte të reja mjaft të fuqishme këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Madje që kanë arritur dhe një pozicionim mjaft të mirë duke u renditur në Top 10. Ja për kë bëhet fjalë… “Për dashni” nga Capital T ka arritur të rrëmbejë menjëherë vendin e dytë dhe...

Capital T shumë afër kreut!

Kënga e re e Capital T e titulluar “Për dashni” rezultoi një sukses i menjëhershëm për artistin. Në vetëm pak ditë nga publikimi, projekti arriti të hynte në klasifikimin e “The Top List”. Madje jo vetëm kaq por ka arritur një pozicion mjaft të mirë. “Për dashni” e ka renditur...

Një 'bad boy' romantik si Capital T!

Capital T është absolutisht një nga reperët më të mirë të tregut muzikor shqiptar. Për këtë nuk pranojmë kundërshtime! Një artist i kompletuar me plot kuptimin e fjalës, i talentuar dhe që çdo këngë e tij kthehet në një hit të padiskutueshëm. Capital T e ka sprovuar veten në disa...

Regjisori i ”A Live Night”, Ergys Lubonja zbulon emrin e artistit të tretë që do të performojë!

Së fundmi në emisionin “Live from Tirana” në Top Albania Radio, ishte i ftuar në studio regjisori i njohur, Ergys Lubonja për të na folur pak më shumë rreth spektaklit “A Live Night” që ka nisur çdo të shtunë në Top Channel. Si lindi “A Live Night”, çfarë ka dashur...

Nuk ndryshon Top 3, por ja kush hyn në Top 5!

Çuditërisht shumë pak ndryshime me të cilat hasemi këtë javë në klasifikimin e “The Top List”, e aq më tepër në pozicionimin e Top 5. Teksa kreu ka mbetur i njëjtë, ja me çfarë surprizash jemi përballur këtë javë… “9” nga Yll Limani vazhdon që të qendrojë edhe për një...

Ja artistët me më shumë këngë në klasifikim në Prill 2022!

Padyshim që klasifikimi i 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards ka një sërë artistësh të talentuar dhe shumë të dashur për publikun. Ka dhe nga ata që kanë shumë projekte njëkohësisht në listë. Capital T e kryeson këtë listë  me 9 projekte njëkohësisht. “Dy zemra” qendron më...

Ja si ndryshon Top 5 këtë javë!

Një tjetër javë plot me ndryshime sa i përket renditjes në “The Top List” e aq më tepër në Top 5. Teksa kreu ishte disi surprizë për këtë javë, pjesa tjetër e klasifikimit rrotullohet thuajse të njëjtëve artistë. Donald Veshaj theu çdo parashikim dhe ia ka dalë që të renditet...

Një yll në rritje, Capital T na zbuloi se sapo ka përfunduar projektin kinematografik!

Nuk ka asnjë dyshim që Capital T është një ndër reperët më të talentuar dhe gjithashtu më të dashur të publikut shqiptar por jo vetëm. Një nga artistët që nuk ka ndalur kurrë së sjelli projekte të reja dhe muzikë të mirë për të gjithë dëgjuesit. Më në fund albumi...

Capital T, Yll Limani dhe Alban Skënderaj, artistët me më shumë këngë njëkohësisht në "The Top List"!

Padyshim që klasifikimi i 100 këngëve më të mira shqiptare në Top Awards ka një sërë artistësh të talentuar dhe shumë të dashur për publikun. Ka nga ata këngëtarë që kohët e fundit janë shumë aktivë duke sjellë projekte të reja dhe duke qenë gjithmonë në vëmendjen e publikut. Ka...

Capital T dhe albumi i ri, tre hyrje të reja për javën!

Capital T prej shumë vitesh tanimë ka arritur të fitojë zemrat e audiencës me muzikën e tij. Reperi shpesh ka lëvruar zhanre të ndryshme duke nisur që nga këngët e dashurisë e duke vazhduar tek këngët më ritmike. Megjithatë aty ku Kapo ka treguar se shkëlqen gjithmonë është muzika hip-hop....

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Cilat janë projektet më të ngritura në pozicionim këtë javë?!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Day Dreaming” nga një artist ende i ri, Elon, ka surprizuar goxha duke u rritur me plot 75 vende nga java e kaluar. “Need You” nga Jonida Maliqi...

Ja se cilat janë projektet që janë rritur më shumë gjatë javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Falje vetes” e Sardit është padyshim një nga projektet më të pëlqyera nga publiku. Kjo këngë është rritur me plot 56 vende nga java e kaluar. Një projekt...

Capital T zbulon çdo detaj rreth projekteve të tij të reja!

Capital T, reperi që prej më shumë se një dekade tanimë është shumë i dashur për publikun ishte i ftuar në “Pardon My French” në Top Albania Radio ku zbuloi shumë rreth projekteve të tij por edhe për jetën personale. Sa personale janë këngët e Kapos? Jo të gjitha këngët,...

Video nga New York-u, ja se cilët janë artistët që e kanë zgjedhur këtë!

Disa nga ne e kanë ëndërruar të vizitojnë New York-un të paktën njëherë, ndërsa disa të tjerë e kanë zgjedhur këtë vend jo vetëm për argëtim, por edhe për punë. Nuk po na kuptoni? Epo, duket se New York qenka një destinacion mjaft i pëlqyer nga artistët shqiptarë për të...

Dy këngët për Shën Valentin të Kapos, ja se ku pozicionohen ato!

Ashtu siç është bërë në modë tanimë, edhe Capital T ka ardhur së fundmi me dy projekte të reja në një. Për ditën e të dashuruarve, në Shën Valentin, Kapo erdhi me surpriza për të gjithë fansat kur publikoi “Për ty & Dy zemra”. Në fakt publikimi përbëhet nga dy...

Java me më shumë hyrje të reja në 323 javë "The Top List"!

Një javë e ngarkuar dhe plot me projekte të reja muzikore ishte kjo në të cilën kemi hyrë. Le të themi që artistët paskan rënë në një mendje për të publikuar këngët e tyre. Deri më tani kjo është java me më shumë hyrje në 323 javë që prej fillimit...

Ndryshon kreu, nga baladat në ‘flakë’!

Prej dy javësh tashmë kreu i takonte Alban Skënderaj me projektin e tij më të fundit, “Spektatore”. Megjithatë kjo gjë ndryshoi në klasifikimin e kësaj jave. Froni është rikthyer sërish për Capital T dhe Elvana Gjata. Me pak fjalë dyshja i vuri sërish ‘flakën’ listës së 100 këngëve më të...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Capital T ripunon këngën e Ritmit të Rrugës!

Ju kujtohet Ritmi i Rrugës dhe hiti i tyre “Përjetësisht”? E fundja kush mund ta harronte, pasi ishte një këngë që e dëgjonim dhe e ridëgjonim vazhdimisht në atë kohë. Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Capital T solli së fundmi për fansat projektin e tij më të ri muzikor. “Përjetësisht” mban...